League of Legends League of Legends Haberleri

Dark Passage, HWA Gaming karşısında galibiyeti almayı başardı

Ligin son sırasındaki Dark Passage, ligin güçlü ekiplerinden HWA Gaming karşısında etkileyici bir galibiyet aldı.

Seçim ve yasaklama ekranında HWA’nın çok kötü bir iş çıkardığını gördük. DP, geçtiğimiz günde olduğu gibi orta koridor odaklı ve kompozisyonda geleneksel nişancıya yer vermeden bir seçim ve yasaklama ekranı geçirdi. HWA’nın Nocturne’ye öncelik vermesini harika değerlendiren Hatchy, tüm koridorlara kazanan şampiyonlar vererek takımının öne geçmesini kolaylaştırdı.
Maça istediği gibi başlayan taraf HWA Gaming oldu. Kirei’nin hatasını değerlendiren telracS, ilk kanı alarak İrelia’lı Humanoid karşısında avantaj yakaladı. Oyunu belli bir süre geride kabul eden DP için durumu dengeleyen olay Kirei’nin dakika 7’de alt koridora attığı başarılı baskın oldu.

Ardından 9.dakikada HWA’nın abartılı bir şekilde kule altına girmek istemesini çok iyi cezalandıran DP, alt koridordan skoru kendi adına yazdırdı. Bu esnada alt koridora yönelmiş olan Zoe’yi İrelia’nın yakalayıp düşürmesi de DP’nin maçta öne geçmesini sağladı. Bu sırada üst koridordan ilk kuleyi DP adına alan Panky de takımının öne geçmesinde önemli bir katkıda bulundu. Üst korşdordan baskıyı kuran DP, 11.dakikada Vadinin Alameti’ni almayı ihmal etmedi. Vadinin Alameti’ni hemen kullanan Kirei, takımına orta koridor kulesini de kazandırmış oldu.

Oyun 22.dakikaya kadar sakin ilerlerken bu dakikada Trix’in kule altına girip rakip oyuncuy düşüremeden kendi düşmesi takımını bir kişi eksik bıraktı. Bu eksiklikten faydalanan DP hemen Baron’u alarak oyunun kilidini açmak için ilk hamleyi yaptı. DP, bu Baron güçlendirmesini verimli kullanamadı ancak bu esnada Humanoid’in aldığı skorlar oyun sonuna dair bize ipuçları verdi.

30.dakikadan itibaren DP, Baron’u almak için fırsat kolladı bu esnada özellikle Humanoid’in rakip orman içerisinde yaptığı harika oyunlar DP’nin Baron pitinde çok daha güvenli kalmasını sağladı. Baron etrafındaki dansın ardından DP ancak 37.dakikada Baron’u kendi hanesine yazmayı başardı. 39.dakikada DP tarafında Swain hariç herkes düştü. Bunun hemen ardından Kadim Ejder’e yönelen HWA’ya karşı az kişiyle takım savaşı yapan DP, bu takım savaşını da kazanmayı bildi. Ardından alt koridordan ittiren ve oyunu kapatan DP güçlü rakibi karşısında 41 dakikanın sonunda galibiyete ulaşmayı başardı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir