League of Legends League of Legends Haberleri

Dark Passage, HWA’yı yenerek TBF yolunda Yarı Final’e yükseldi

Şampiyonluk Ligi 2018 Yaz Mevsimi’nin flaş takımlarından Dark Passage, rakibi HWA’yı nefes kesen bir mücadele sonunda 3-2 yendi ve Yarı Final’e yükseldi. Mevsimin ikinci yarısında müthiş bir yükseliş yakalayan DP ile mevsimin ilk yarısında harikalar yaratmasına rağmen sonlara doğru performans düşüklüğü yaşayan HWA’nın çeyrek final eşleşmesi büyük bir mücadeleye sahne oldu. İki takımın birbirine yakınlığı ve tarz farklılığı serinin beş maça uzamasına ve seyir zevkinin yüksek olduğu karşılaşmaları izlememize olanak sağladı.

Karşılaşmanın ilk maçında çok daha iyi bir kompozisyon kuran HWA’nın bu avantajını Vadi’ye yansıttığını göremedik. Nocturne almasına rağmen şampiyon ile hiçbir proaktif hamle yapamayan HWA, DP’nin Luger’in Kai’Sa ve Humanoid’in Orianna oyunlarına çare bulamadı. Özellikle Luger takımını sırtladı ve ilk maç rahat bir şekilde DP’nin galibiyetiyle sonuçlandı. Baktığımızda ikinci maçın da benzer bir şekilde geçtiğini belirtmek gerekiyor. Zac, Orianna, Rumble ve Alistar ile kombo kompozisyonu kuran DP, maçı zora sokmasına rağmen Kadim Ejder önündeki harika takım savaşı sonucunda maçı kazandı ve seriyi 2-0’a getirdi. Bu maçta Trix’in yine kötü bir oyun sergilediğini, DP’nin zayıf karnı üst koridora defalarca saldırmasına rağmen orta ya da alt koridorlara yapacağı baskınlarla daha verimli sonuçlar elde edebilecekken bu yola yöneldiğini belirtmek gerekiyor.

Serinin üçüncü ve dördüncü maçı ise HWA için adeta bir psikolojik savaştı. Tamam ya da devam maçına Revanche yerine Pbd’yi alarak başlayan ekip, bu değişikliğin faydasını da gördü. Xayah-Rakan’a çok iyi bir şekilde counter uygulayan Morgana’yı alan takımda Telracs’ın Cassiopeia’sı adeta rakipleri yavaşlattı, Innaxe’ın Ezreal’i ise rakipleri kovaladı ve olmuşları topladı. Bu iki oyuncunun sahneye çıktığı maçı kazanan HWA seride ben de varım dedi. Dördüncü maçta ise Armut’un şovu vardı. Camille ile yan koridorlarda büyük bir ayrık ittirme baskısı oluşturan oyuncu, Trix’in Baron’u çalmasıyla karşılaşmayı bitiren hamleleri gerçekleştirdi ve seriyi beşinci maça uzattı.

Son maçta ise ilk iki maçta sürücü koltuğunda oturan DP’yi bir kez daha izledik. Üst koridorda Maokai tercih eden  DP, HWA’ya nazaran çok daha iyi bir takım koordinasyonu gösterdi ve basit bir şekilde maçı kartopuna dönüştürerek Yarı Final’e yükseldi. Gelenek bozulmadı ve “lolclassico” olarak adlandırılan eşleşmede Dark Passage bir kez daha HWA’ya üstünlük kurdu. DP’nin Yarı Final’deki rakibi yarınki FB-BUR eşleşmesinin kazananına göre belirlenecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir