League of Legends League of Legends Haberleri

Dark Passage, Lanista ile yollarını ayırdı

VFŞL takımlarından Dark Passage geçtiğimiz Kış Mevsimi’nde beri takımda koçluk yapan Mehmet Onur “Lanista” Özdamar ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Dark Passage yaptığı açıklamada “Takım koçumuz @coachlanista ile yollarımızı karşılıklı olarak ayırmış bulunuyoruz. Takımımıza kattığı her şey için teşekkür ederiz. Yolun açık olsun Koç.” dedi.

Lanista, daha öncesinde Oyun Hizmetleri Espor, fastPay Wildcats’de görev aldıktan sonra geçtiğimiz Kış Mevsimi’nin başında Dark Passage ile anlaşmıştı. Beklentilerin üzerinde bir mevsim geçiren Dark Passage normal sezonu ikinci sırada bitirmeyi başarmıştı. Mevsimin başlarında nişancı pozisyonunda Black ile oynayan Dark Passage, sonrasında oyuncu ile yollarını ayırmış ve alt koridorda Wastee’ye şans vermeye başlamıştı. Seyirciler Wastee’nin performansından oldukça memnunken takım oldukça şaşırtıcı bir karar almış ve ligimizde daha önce de oynamış Achuu ile anlaşma imzalamıştı. Yarı finalde fastPay Wildcats ile eşleşen takım favori olarak çıktığı maçta rakibine 3-0 kaybetmiş ve sezonu tamamlamıştı.

Yaz Mevsimi’ne yenilenmiş bir kadro ile başlayan ekip ormana Kireas’ı, orta koridora Ksaez’i ve nişancı pozisyonuna yedek durumdaki Wastee’yi getirdi. Mevsime iyi bir başlangıç yapan ekip ilk 3 haftayı Beşiktaş’ın hemen arkasında 2. sırada tamamladı. Sonraki 2 haftada baskın oyununu kaybetse de şu an 6 galibiyet 4 mağlubiyet ile ligin 4. sırasında yer alıyor.

Lanista’nın ayrılmasıyla ekibin yeni koçu muhtemelen akşam saatlerinde açıkladığımız Lynx olacak. Kış Mevsimi’ni yediği yasak yüzünden boş geçen ve Yaz Mevsimi’nde büyük beklentilerle oynayan Galatasaray Espor istediği başarıyı elde edememiş ve topluluk tarafından da çok eleştirilmişti. Yönetimin bu konu hakkında bir adım atması bekleniyordu ki bugün destek oyuncusu Tolerant ve takım koçu Lynx’in Galatasaray Espor’dan ayrıldığı haberi geldi.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir