League of Legends

Dark Passage, P3P’i yenerek ligi beşinci olarak tamamladı

Beşincilik-altıncılık mücadelesinde P3P eSports ile karşılaşan Dark Passage, rakibini 3-0 gibi temiz bir skorla alt ederek ligi beşinci tamamlamayı başardı. DP’ye yenilen P3P, çarşamba günü Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde OHM ile lige kalma mücadelesi verecek.

2017 Yaz Mevsimi Dark Passage için kabus bir şekilde geçmişti. Kağıt üzerinde harika bir kadro kurmasına rağmen bir türlü beklenen sinerjiyi yakalayamayan takım, son hafta dört değişiklik yaparak mevsim finallerine hazırlandığını göstermişti. Çeyrek Final’de AURORA ile karşılaşan takım, son maç rakibine kıl payı yenildi ve Yarı Final şansını tepti. Sezon boyunca kötü oynayan ekibin biraz daha zamanı olsa neler yapabileceğini AUR karşısında gördük.

Öte yandan P3P ise iki kritik hamle yaparak gidişatını bir anda tersine çevirmişti. Shoshin ve Amades ile mevsime başlayan takım, Crossman ve Reje’yi kadrosuna kattıktan sonra ciddi bir playoff takımı haline geldi. Tamamıyla nişancıyı koruma üzerine geliştirdiği tarzı mükemmelleştiren ekibin farklı tarzlarda oynayamaması belki de mevsim finallerindeki başarısızlığının nedeniydi.

Beşincilik altıncılık maçında karşılaşan bu ikili arasında favori olarak P3P gözüküyordu. DP’nin dünkü oyununu birçok izleyici küçümsedi ve takım P3P’i adeta Vadi’den sildi. Crystal ile maçlara başlayan P3P, ilk iki maçta hem istediği seçimleri gerçekleştiremedi, hem de bireysel olarak kötü oynadı. Son maçta ise mutlak bir DP hakimiyeti izledik. İlk dakikalardan itibaren oyunu kontrol eden ve üçüncü maç oyuna giren K0u’nun haritaya etki etmesini direkt önleyen Dark Passage, her geçen maç daha iyi oynadı ve beşinciliği hak etti.

Altıncı sırayı alan P3P ise çarşamba günü Yükselme Ligi’ni üçüncü olarak bitiren OHM ile karşılaşacak. Takım eğer bu seriyi de kaybederse ligden düşecek.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.