League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: Dark Passage, LongB’yi transfer edebilir

Ligimizin en köklü ve en başarılı organizasyonu olan Dark Passage, 2017 Sezonu için üst koridoruna Team Turquality’nin orta koridor oyuncusu LongB’yi transfer edebilir. Takıma yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre DP, üst koridora ayrılmayı planlayan Elwind’in yerine LongB’yi deneyecek.

Sezon 6 bitiminde League of Legends seyircileri gelmiş geçmiş en heyecanlı transfer dönemine tanık oluyor. Global liglerde büyük sürpriz olarak nitelendirilebilecek transferler gerçekleşirken, 2017 Kış Mevsimi için ligimizde de önemli transferler yapıldı. Lige yeni katılan 1907 Fenerbahçe takımı SuperMassive’den Thaldrin’i transfer ederken, bir sürpriz de Dark Passage’dan gelebilir. Henüz dedikodu aşamasında olsa da, takıma yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre köklü ekip, üst koridor pozisyonu için LongB’yi deniyor. Kısa bir süre sonra IEM Gyeonggi turnuvasında mücadele edecek olan DP’nin Elwind ile yollarını ayırması da bekleniyor. Oyuncunun henüz hangi takıma transfer olacağına dair bir bilgi bulunmazken, dedikodular Elwind’in EU CS’ye transfer olacağı yönünde. Twitter’da oldukça aktif olan LongB’nin tweetleri de oyuncunun üst koridora dönebileceğinin sinyallerini veriyor.

Öte yandan bu transfer LongB’nin kariyeri açısından dönüm noktası olabilir. 2015 yılının başından itibaren üst koridordan orta koridora geçen ve şu anda bile tam olarak bir orta koridor oyuncusu gibi oynayamayan LongB, uzun bir süredir Team Turquality’de forma giyiyordu. TT ekibi 2016 Yaz Mevsimi sonunda ligden düşmüş ve Yükselme Ligi için yeni bir kadro kuracağını duyurmuştu. Şu an için takımsız olan oyuncunun üst koridora dönüşü ve bunu Dark Passage’da gerçekleştirecek olması, LongB açısından büyük bir adım. Oyuncunun üst koridorda oynanan Vladimir ve Swain gibi büyücülerle orta koridorda çok daha rahat performans sergilediğini, tekrar rol değişikliği yaparak eski günlerine geri dönebileceğini söyleyebiliriz.

Şu an için bu haberin herhangi bir kesinliği olmadığını, sektör içerisindeki kaynaklarımızdan aldığımız dedikodulara dayandığını söyleyelim. Türkiye Şampiyonluk Ligi ile ilgili tüm haberlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme: LongB’den konu ile ilgili şu şekilde bir tweet geldi:

Yine de belirttiğimiz gibi haberin dedikodu statüsünde olmasından ötürü, habercilik gereği güvenilir kaynaklara dayanarak aldığımız bilgileri paylaştığımızı söyleyelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir