League of Legends

Darshan, CLG’den ayrıldı

Riot Games

Uzun süredir CLG forması giyen Darshan, takımdan ayrıldığını açıkladı.

Darshan, CLG denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biridir. Uzun süredir takımın üst koridoru olarak görev alan oyuncu bu sürede birçok başarı elde etti. Zaman zaman performans düşüşleri yaşasa da bu sezona kadar sağlam bir şekilde oyununa devam eden isim takımın demirbaşlarından biriydi. Bu sezon CLG için pek iyi geçmedi. Aynı şekilde Darshan da önceki mevsimlere göre biraz etkisiz kaldı. Bunun üstüne kadroda değişiklikler yapmak isteyen takım işe üst koridordan başladı. Darshan, CLG’den ayrıldı.

Kariyerine 2012 yılında başlayan oyuncu 2014’e kadar Monomaniac Esports, Team Dynamic, Good Game University, Team Coast ve Team Dignitas formaları giydi. 2014 yılında CLG’ye transfer olan oyuncu o zamanlar ZionSpartan adıyla tanınıyordu. Geldiği günden itibaren çok sağlam performanslar ortaya koyan üst koridor takımın en önemli üyelerinden biri haline geldi.

Darshan takımıyla 2 NA LCS şampyinoluğu yaşadı. Uluslararası turnuvalara katılan ekip MSI’da ikinci oldu. O turnuvada temsilcimiz SuperMassive, CLG’yi grupta mağlup etmeyi başarmıştı. Yaklaşık 5 yıldır CLG forması giyen oyuncu geçtiğimiz mevsim kendi ortalamasının altında bir performans sergiledi. Takım uyumu da bir hayli düşmüştü. Üst üste 3 mevsim playofflara katılamayan CLG ilk değişikliğini üst koridordan yaptı.

Esporin’in haberine göre ekip Darshan yerine Ruin’i düşünüyor. Transferin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Bakalım Ruin LCS’te nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.