League of Legends League of Legends Haberleri

Deadly, Excel UK’e transfer oldu

Bir dönem ülkemizde Beşiktaş Esports forması giyen genç nişancı Deadly, Excel UK’e transfer oldu.

LEC ekiplerinin akademi kadroları ve yerel liglerde mücadele eden belli başlı isimlerden biri olan Deadly, bir süredir sahnede yer alıyor. 20 yaşındaki nişancı kariyerinin tamamında ikinci lig diye nitelendirilebilecek bölgesel turnuvalarda yer aldı. Görünüşe göre İngiliz oyuncu gelecek mevsim de aynı şekilde devam edecek. Deadly, Excel Esports’un akademi takımı olan Excel UK’e transfer oldu.

Yerel liglerin vazgeçilmez nişancılarından biri olan oyuncu kariyerinde ilk olarak TCA eSports forması giydi. Magistra, MnM Gaming ve eMonkeyz serüvenlerinin ardından ülkemize gelen isim Yükselme Ligi’nde kısa bir süre Beşiktaş Esports forması giydi. Beşiktaş’tan ayrılmasının ardından VIM Esports, Team Singularity ve Wind and Rain Germany formaları giyen Deadly son olarak Giants’ta boy gösterdi.

Giants ile LVP’de mücadele eden nişancı takımıyla lig şampiyonluğu yaşadı. GIA kadrosunda Milica ve Razork gibi oyuncular bulunuyordu. EU Masters Finali’ne kadar yükselen ekip son turda BIG’e 3-1 kaybetti ve şampiyonluğa uzanamadı. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan Deadly, Excel UK ile anlaşma sağladı.

Yaklaşık olarak 3 yıldır sahnede olan genç nişancı bu süreçte 9 farklı organizasyonun bünyesinde yer aldı. Excel ise 10. olacak. İngiltere temsilcisinin gelecek sezon için nasıl bir kadro kuracağı henüz belli değil. Dedikodulara göre kaSing’in takımda kalması bekleniyor ancak henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir