League of Legends League of Legends Haberleri

Dignitas Akademi ormancısı Akaadian, as kadroya yükseldi

LCS temsilcilerinden Dignitas’ın yaptığı açıklamaya göre Akaadian as takıma yükselirken Grig akademi kadrosuna dahil oldu.

Huni’nin üstüne kadro kurarak birçok taraftar tarafından eleştiri oklarının hedefi olan Dignitas, sezon başındaki performansıyla büyük ilgi gördü. Bu çıkış uzun sürmedi ve Dignitas çıktığı son 3 maçı kaybetti. Bu süreçte çeşitli stratejiler denendi ancak yine de çözüm bulunamadı. Dün yapılan açıklamaya göre son çare olarak ormancı değişikliğine gidildi. Akaadian as kadroya yükselirken Grig’in akademide oynayacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz mevsim TSM’in orman ikilisini oluşturan Akaadian ve Grig, sezon başında Dignitas ile anlaşmaya vardı. Grig as kadroya dahil edilirken Akaadian’ın akademi takımı için oynayacağı açıklandı. Ekip lige fırtına gibi bir başlangıç yaptı ve ilk 3 maçını kazandı. Bunun üstüne 3 maç üst üste kaybetse de bu haftaya kadar 2 galibiyet daha çıkarmayı bildi.

Son 3 maçta Team Liquid, FlyQuest ve Cloud9’a kaybeden DIG, ormancı değişikliğine gitme kararı aldı. Sezon başında Grig ve Akaadian ikilisinin transferiyle mevsim içinde böyle bir değişikliğin yapılabileceği tahmin ediliyordu. Birbirlerini iyi tanıyan bu iki ormancı geçtiğimiz sezon da TSM bünyesinde aynı şekilde değişmeli olarak oynamıştı.

Akademi takımı ise 12 maçta 9 galibiyet 3 mağlubiyetle ilk sırada yer alıyor. Akaadian bu yıl LCS Akademi Ligi’nde gayet iyi performanslar sergiliyordu.

Dignitas gelecek hafta 100 Thieves ve Golden Guardians karşısına çıkacak. Akaadian’ın Closer karşısındaki performansını merakla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir