League of Legends League of Legends Haberleri

Doctor, İstanbul Wildcats’e transfer oldu

Bahçeşehir SuperMassive Akademi’nin koçluğunu yapan Doctor, gelecek sezon için İstanbul Wildcats ile anlaşma sağladı.

Geçtiğimiz sezonun yarısında marka ismini değiştiren organizasyon genç ve istekli oyunculardan kurulu bir kadro yapılanmasına yöneldi. Starscreen, Köfte, Psychoferret ve Roulette gibi genç oyuncuları sahneye kazandıran İstanbul Wildcats, koç pozisyonunda da hassas davranarak tecrübeli isim RoboGod ile anlaşma sağladı. Deneyimli koçun yükünü hafifletip genç ve istekli bir isim arayışına giren İW, aranan kanı Bahçeşehir SuperMassive’de buldu. Son olarak SUP Akademi takımını çalıştıran Doctor, İstanbul Wildcats ile anlaşma sağladı.

Birçok koç gibi kariyerine analist olarak başlayan Doctor, 1907 Fenerbahçe Esports’ta görev aldı. Burada bir yıl boyunca analistlik yapan isim takımdan öğrendikleriyle birlikte koçluğa adım attı. Kısa bir süre OHM ile çalışan isim takımdan ayrıldı. 1907 Fenerbahçe’de de koçluk yapan Karaaslan geçtiğimiz sezonun başında Pades, Frozen, WaenA ve Thaldrin ile birlikte SUP’a transfer olan 5 isimden biriydi.

SUP’ta akademi takımının başında yer aldığı süreçte iki kez yarı final gören Doctor, Luana, Elramir, WaenA, Practice, Kaori ve Absolute gibi isimlerle çalıştı. Bunun yanında genç koçun as takım koçları Pades ve VicaL ile birlikte çeşitli çalışmalar yaptığı da biliniyordu. Kısaca 2019 yılı Doctor için bir hayli dolu ve faydalı geçti diyebiliriz.

RoboGod’ı kadroda tutan İstanbul Wildcats gelecek sezon iki koçla çalışacak. İki koçun takıma nasıl bir etkisi olacağını ilerleyen aylarda göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir