League of Legends League of Legends Haberleri

Doğuş Üniversitesi Aurora, Bursaspor Esports karşısında galibiyeti aldı

Süper Hafta ikinci günün üçüncü maçında Bursaspor ile karşılaşan Doğuş Üniversitesi AURORA, Vadi’den galibiyetle ayrıldı.

Her iki takım da kompozisyonlarında geleneksel nişancılara yer vermediğini gördük. Maçın ilk 10 dakikasınu skorsuz geçirdikten sonra 11. dakikada alt koridorda yapılan takım savaşı DÜ Aurora’nın 3 skor alıp 1 skor vererek önde çıkmasını sağladı. Bu skorlardan iki tanesinin Rain’e gitmesi AUR’un istediği şeylerden bir tanesiydi. 14. dakikaya girerken AUR’un yaptığı kule altı sonrasında Rain’e giden bir skor daha ve ilk kule altınının da Rain’e gitmesi oyuna çok hızlı bir giriş yapmasını sağladı. 19. dakikada orta koridor kulesini de alan AUR, kendileri adına oyunu açan hamleyi yaptı.

Yaklaşık 8 dakika boyunca oyunda bir aksiyon olmadı. 28. dakikada çıkan takım savaşı ile birlikte Bursaspor Esports geride olduğu konumda harika bir takım savaşı yaparak önce 4 skor aldı daha sonra Baron güçlendirmesini kendi hanesine yazdırmayı başardı. Bu esnada Milica’nın Ryze ile yaptığı Dörtte Dört dikkatleri üzerine topladı. Baron’u aldıktan sonra kulede öne geçen BUR, 30. dakikaya altında önde girmeyi başardı.

Oyunu geride kabul eden AUR, 36. dakikada Baron pitinde sıkışmasına rağmen yalnızca iki skor verip ordan çıkması ve onun üzerine Kadim Ejder’i alması maçta tekrar ipleri göğüslemeyi başardı. Ardından iki inhibitör açan AUR, 3. inhibitör için üst koridorda toplandığında iyi bir takım savaşıyla rakibin taşıyıcılarına ulaşarak rakibi düşürüp maçı bitirmeyi bildi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir