League of Legends League of Legends Haberleri

Doğuş Üniversitesi Aurora, çeyrek finalde Beşiktaş’ı mağlup etti

Beşiktaş Esports’u 3-2 ile geçen Doğuş Üniversitesi Aurora, yarı finale yükselmeyi başardı.

VFŞL’de normal sezonun tamamlanmasının ardından çeyrek final mücadelelerine geçildi. Bugün oynanan ilk eşleşmede Doğuş Üniversitesi Aurora ve Beşiktaş Esports karşı karşıya geldi. ligi 4. ve 5. olarak bitiren bu ekiplerin mücadelesinde gülen taraf Aurora oldu. Padden’ın harika performansıyla turu geçen ekip yarı finaldeki rakibini beklemeye başladı. Bir diğer çeyrek final mücadelesi ise Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe Espor arasında, yarın oynanacak. Bu maçın ardından yarı final eşleşmeleri kesinleşecek.

1. Maç

Mücadele Beşiktaş adına adeta facia başladı. Üst koridor ve orman ikililerinin savaşında kazanan Aurora oldu ve ekip mücadeleye 2 skorla başladı. Mojito karşı ormana girerek Robin’i oyundan düşürmeye çalıştı. Alt koridor odaklı oynayan Aurora bu koridoru kazanarak mücadelede büyük bir üstünlük yakaladı. Doğru hamleleri yapan ekip altın farkını da açtı. Erken dakikalarda alınan 2 skor maçın sonucunu belirledi diyebiliriz. Aurora, Mojito’nun dominant performansıyla birlikte ilk maçı kazanmayı başardı.

2. Maç

Beşiktaş ormanda Kireas’ı kullandı. Koearn Kid Lucian oynarken HolyPhoenix kendinden beklemediğimiz şekilde Syndra tercihinde bulundu. Diğer tarafta ise Pedden, Cassiopeia oynadı. Orta koridor ikiye ikisini kazanan Beşiktaş ilk kanı almayı başardı. Maçı kontrol etmeye çalışan ekip birkaç hata yapınca maç üstünlüğünü Doğuş Üniversitesi Aurora aldı ancak Beşiktaş oyuna dönmeyi başardı. İki takım da rakip hataları değerlendirmeye çalıştı. Kireas’ın Baron’u çalmasıyla aradaki farkı açan Beşiktaş son savaşı da kazanarak mücadeleyi bitirdi ve seride durumu eşitledi.

3. Maç

Alt koridor ikiye ikisini daha iyi oynayan Holy-Anthrax ilk kanı takımlarına kazandırdı. Yine alt koridorda savaş zorlayan Aurora, büyük bir hata yaptı ve Beşiktaş bu hatayı çok iyi değerlendirdi. Takım bu sayede henüz dakika 7’de katliam yaptı. Temposunu kaybetmeyen ekip aradaki farkı giderek açtı. Garanti ve doğru bir makroyla acele etmeyen BJK, rakibinin kulelerini düşürdü ve sabırlı oynadı. Üsse dönüp eşyalarını alan oyuncular son savaşı da kazandı ve Beşiktaş Esports seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Padden üst koridorda Tristana oynarken Madly alt koridorda Neeko oynadı. Mojito erken bir baskın yaparak ilk kanı orta koridorda Eren’e kazandırdı. Pedden üst koridorda altınları tek başına toplayarak çok güçlendi. Alev Ejderleri’ni alan taraf Beşiktaş olsa da makro oyunu daha iyi oynayan Doğuş Üniversitesi Aurora oldu. Kuleleri düşüren ekip Padden’ın önderliğinde altın farkını 6000’e kadar çıkardı. Beşiktaş rakibinin hatalarını iyi değerlendirdi ve maça yeniden ortak oldu. Kaotik savaşların ardından maçın kazananı Aurora oldu ve seri 5. maça uzadı.

5. Maç

Pedden yine üst koridorda Tristana oynarken Madly alt koridorda Neeko oynadı.. Doğuş Üniversitesi Aurora üst koridorda yapılan savaşta 2 skor alsa da rakibe 2 skor verdi. Orta oyuna kadar Aurora üstünlüğü olsa da Baron savaşında dört skor almayı başaran kaptan HolyPhoenix takımını oyunda tuttu ve Baron, Beşiktaş’a gitti. Beşiktaş bu Baron’u çok iyi kullanamadı. Ayrık ittirme yapan Padden kuleleri toplayarak takımını altın konusunda geri düşürmedi. Bir sonraki Baron savaşını karıka oynayan Padden, maçı adeta sırtında taşıdı ve Aurora yarı finale yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir