League of Legends League of Legends Haberleri

DoubleG, Beşiktaş’a transfer oldu

Bir yıllık aranın ardından League of Legends’a Yükselme Ligi ile geri dönen Beşiktaş Esports, lige verilen bir haftalık arada nişancı pozisyonunda değişiklik yaşayacak. Takım, daha önce P3P’te de oynayan DoubleG’yi transfer etti.

Yükselme Ligi’ne sürpriz bir şekilde OyunHizmetleri mağlubiyeti ile başlayan Beşiktaş, ikinci hafta karşılaşmalarına DoubleG ile başlayacak. 2017 Yaz Mevsimi’nde League of Legends’a dönen kulüp, iddialı bir kadro kurarak tekrar Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etmeyi hedefliyor. Üst koridora son olarak EU LCS ekiplerinden Giants’ta forma giyen Flaxxish’i getiren kulüp, orman-orta koridor pozisyonuna ise Closer(K1ra)-LongB ikilisini transfer etmişti. Takımın alt koridoru ise Beşiktaş’ın iddiasını kanıtlar nitelikteydi. 17 yaşındaki İngiliz genç yetenek Deadly’ye nişancı rolünü emanet eden kulüp, destek rolüne ise 2015 yılındaki kadronun yıldızlarından Dumbledoge’u transfer etti ve oyuncuyu kaptan yaptı.

İlk maçında OyunHizmetleri’ne yenilse de takımın henüz birbirine alışma sürecinde olduğunu belirtmek gerekiyor. Deadly genel olarak tekli dereceli yıldızı olarak biliniyordu. Çok iyi maçlar da çıkarabilen genç yeteneğin en büyük problemi ise istikrar. Öte yandan Türk League of Legends seyircisi DoubleG’yi yakından tanıyor. 2017 Kış Mevsimi’nde yine Yükselme Ligi’nde P3P forması giyen DoubleG, takımın en iyi oyuncularından birisi olarak öne çıkmış ve dikkatleri toplamıştı. Deadly ile koridorda beklenildiği gibi oynayamayan Dumbledoge’un DoubleG ile çok daha etkili olacağını tahmin etmek de mümkün. Ayrıca taşıma konusunda da sorumluluk alabilecek kapasitedeki nişancı, önümüzdeki hafta karşılaşmalara çıkacak. Beşiktaş, Deadly ile henüz yolları ayırmış değil. Oyuncuların dönüşümlü oynama ihtimali düşük, fakat DoubleG ile işler beklenildiği gibi gitmezse BJK’nin tekrar Deadly’ye döndüğünü de izleyebiliriz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir