League of Legends League of Legends Haberleri

Doublelift, bu hafta da yerini Tactical’a bırakacak

Doublelift, hastalığı sebebiyle geçtiğimiz hafta yerini akademi nişancısı Tactical’a bırakmıştı. Kendisinin iyi performansı sebebiyle Doublelift şimdilik yedek kulübesine geçti.

Geçtiğimiz sene gösterdikleri iyi performanstan sonra bahar mevsimine kötü bir başlangıç yapan Team Liquid, aradığı değişikliği bulmuş olabilir.

Sezonun ilk maçlarında Broxah’ın vize sıkıntıları nedeniyle takımda olamaması, takımın gidişatını etkilemiş olsa da izleyicilerin gözünde tek sebep bu değildi. Hatta eski Team Liquid oyuncusu IWillDominate’e göre takımın tek sıkıntısı tecrübeli nişancı Doublelift’ti.

Gerçekten de Doublelift, sezon boyunca pek iyi bir performans sergilememişti. Kendisi, LCS alt koridorları arasındaki en düşük KDA istatiğine sahip. Takımı ile oynadığı 10 maçta sadece 4 galibiyet alabildi.

Geçtiğimiz hafta ise Doublelift’in hastalığı sebebiyle maçları takımın akademi nişancısı Tactical ile oynadı Team Liquid. Aldıkları sonuç şaşırtıcıydı. Haftayı 2 galibiyet ile kapamışlardı. Genç nişancı ise hiç ölmeyerek 14’lük bir KDA istatiği yakalamıştı.

Bu gelişmelerin ardından Tactical as takıma yükseldi. Takım sahibi Steve Arhancet ise şöyle bir tweet attı:

“Akademi takımında oynaması için Rikara alındı. Böylece hem DL hem de Tactical LCS’e odaklanabilecek. Bu hafta Tactical başlayacak fakat her hafta değerlendirme yapmaya devam edeceğiz.”

Doublelift bu hafta için yedek konumunda kalacağını öğrendikten sonra kendisi de Twitter’da şöyle bir paylaşımda bulundu:

“Yedeğe çekildim çünkü yakın zamana kadar hiç istekli değildim. Hastalanıp rekabet edememek tutkumu geri getirdi ama artık çok geç. Takım arkadaşlarımın hepsinden özür dilerim ve bundan sonra güvenlerini yeniden kazanmak için çalışacağım.”

Önümüzdeki haftalar ne gösterecek bilemiyoruz. Tactical formanın yeni sahibi mi olur yoksa 26 yaşındaki tecrübeli nişancı, as kadrodaki yerini geri mi kazanır?

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir