League of Legends League of Legends Haberleri

Doublelift, eski takımı TSM’e geri döndü

Team Solo Mid’in bugün Twitter’dan paylaştığı video ile Doublelift transferini resmi olarak duyurdu.

2020 LCS Bahar Mevsimi’nin tamamlanması ile birlikte takımlar, kadrolarında değişiklik yapmaya başladı. Bu değişikliklerin ilk örneklerinden birisi, felaket sayılabilecek bir sezon geçiren Doublelift’in eski takımı Team Solo Mid’e geçmesi ile gerçekleşti.

Bu olayın dedikodusu zaten bir süredir yapılıyordu. Team Liquid’in, yıldız nişancısını göndermek istemesinden sonra gözler TSM’e çevrilmişti.

Bekleyiş bugün son buldu. TSM’in paylaştığı video ile, Doublelift’in eski takımına geri döndüğü kesinleşmiş oldu.

2020 LCS Bahar Mevsimi hem Doublelift hem de Team Liquid için çok kötü geçmişti. Büyük umutlarla, kurulan kadro Doublelift dışında Impact, Broxah, Jensen ve CoreJJ gibi yıldız isimleri barındırıyordu. Ormancıları Broxah’ın, vize problemleri nedeniyle bir süre Amerika’ya gelememesi yüzünden akademi ormancıları Sherfire ile oynamak zorunda kaldılar. As ormancıları geldikten sonra bile takım toparlanamadı.

Zaten düşük performans gösteren takım bir yandan da nişancılarının motivasyon eksikliği ile mücadele etmek zorunda kaldı. Öyle ki Kuzey Amerika’nın en iyi nişancısı olarak adlandırabileceğimiz Doublelift bir süre yedeğe çekildi ve yerine akademi nişancısı Tactical oynadı. Team Liquid, akademi nişancıları ile daha iyi bir ivme yakalayınca yıldız oyuncunun Bahar Mevisimi’ndeki kariyeri tehlikeye girdi.

Sonrasında formayı yeniden kapmayı başarsa da bu, takımın playofflara kalması için yeterli olmadı. Team Liquid, mevsimi Counter Logic Gaming’in bir üstünde, dokuzuncu sırada bitirdi.

Şimdi yıldız nişancı eski takımına geri döndü. Kobbe yerine yerli bir oyuncu alan ekip bu sayede takımına bir yabancı oyuncu daha katabilme hakkı kazandı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir