League of Legends

Doublelift, Team Liquid’e transfer oldu

flickr.com/lolesports

NA LCS’te düşme tehlikesi geçiren ve bir türlü toparlanamayan Team Liquid, 2017 Bahar Mevsimi sonuna kadar geçtiğimiz yılı Team SoloMid’te geçiren Doublelift’i transfer etti. İki takımın açıklamalarına baktığımızda DL’nin transferi bir nevi TSM’in oyuncuyu kiralaması gibi gözüküyor.

Team Liquid’te kriz ortamı henüz dinmiş değil. Lig için iddialı bir kadro kurmasına rağmen kötü sonuçlar alan ekip, çareyi geçtiğimiz hafta nişancı rolündeki Piglet’i orta koridora kaydırıp, bu pozisyona ise YoungBin’i getirmekte aramıştı. Piglet orta koridorda Goldenglue kadar iyi oynayabildiğini gösterse de, takımın geri kalanı hala dinamikleri oturtabilmiş değil. Geçtiğimiz hafta Immortals’ı sürpriz bir şekilde yenen TL, Echo Fox karşısında ise rakibini üçüncü maça götürmesine rağmen mağlubiyet ile ayrılmıştı.

Bu mevsim profesyonel sahneye ara veren Doublelift ise bu hamle ile tekrar NA LCS’e geri dönüyor. Yaz Mevsimi için TSM ile geri dönmesi beklenen oyuncu, mevsimin geri kalanında Liquid forması giyecek. Piglet ve Doublelift’in aynı takımda nasıl performans göstereceği konusunda soru işaretleri olsa da, bu transfer TL’nin şu anki durumunun çaresi olabilir.

Doublelift’in transferi hakkında bir açıklama yapan Team SoloMid, oyuncunun TL ile sözleşmesinin mevsim sonunda biteceğini ve DL’nin TSM için Yaz Mevsimi denemelerine katılacağını belirtti. Yine de, Team Liquid’in oldukça ciddi bir transfer gerçekleştirdiğini söylemek gerekiyor. Team EnVy ile son sırayı paylaşan TL, kalan karşılaşmalarında iyi performans gösterdiği takdirde mevsim finallerine dahi kalma başarısı gösterebilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.