League of Legends League of Legends Haberleri

Doxy, Gambit Esports’a transfer oldu

Bir dönem VFŞL’de Galakticos forması giyen Danimarkalı üst koridor Doxy, CIS temsilcisi Gambit Esports’a transfer oldu.

Uzun süredir kemik kadrosunu bozmayan Gambit Esports, Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesindeki en iyi oyuncuları bünyesinde tutuyordu. EU LCS’te yakaladıkları başarıların ardından LCL’de mücadele etme kararı alan ekip son dört mevsimde üç şampiyonluk elde etti. Sezonun sona ermesiyle emektar oyuncuları PvPStejos ve Kira ile yolları ayıran Gambit Esports, yeni üst koridorunu duyurdu. Bir dönem ülkemizde Galakticos forması giymiş olan Doxy, gelecek sezon Gambit logosu altında mücadele edecek.

Azerbaycan asıllı Danimarkalı üst koridor Vitality Bee’nin üst koridoru Yoppa’nın yaşadığı vize sıkıntıları yüzünden kısa bir süre Fransa’da mücadele etti. Bir haftalık LFL deneyiminde oynadığı iki maçta iki galibiyet alan oyuncu, takımdan ayrıldı ve yeni macerası için yola çıktı. Doxy, geçtiğimiz sezonu LCL’de Vega Squadron formasıyla geçirmişti. Vega Squadron finale kadar çıktı ancak Unicorns of Love’a 3-2 mağlup olarak Worlds Ön Elemeleri’ne gitmeye hak kazanamadı.

Ülkemizde Galakticos forması giyen Doxy iyi bir mevsim geçirmedi. Ruvelius’un ceza alması takımı derinden yaralamıştı ancak o zaman kadroda olan isimler Doxy’nin performansından da rahatsızdı. Bireysel olarak iyi performanslar sergileyemeyen oyuncunun VFŞL kariyeri çok uzun sürmedi. Kısa bir VFŞL kariyeri olan Doxy daha önce birçok kez Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcilerinin formalarını giydi.

Gambit yeni sezon için Edward’ı transfer ederken Lodik ve Diamondprox’u kadroda tuttu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir