League of Legends League of Legends Haberleri

DragonX, Deft ile olan sözleşmesini uzattı

DragonX, LCK’in en yetenekli nişancılarından Deft ile olan sözleşmesini uzattığını duyurdu.

LCK ve nişancı denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Deft uzun süredir en üst seviyede ancak bir türlü başarılı olamıyor. Edward Gaming’den ayrılıp ülkesine döndüğünden beri sadece bir kez Rift Rivals kazanmış olan isim LCK şampiyonluğu yaşayamadı. Yeni sezonda başarılı olmak isteyen nişancı DragonX’te kalma kararı aldı. Takımın yaptığı açıklamaya göre Koreli nişancıyla olan sözleşme uzatıldı ve yeni kadronun Deft üstüne kurulacağının altı çizildi.

Kariyerinde birçok başarıya sahip olan nişancı ilk olarak MVP Blue forması giydi ve ardından Samsung Blue’ya transfer oldu. SSB ile başarılı bir yıl geçiren isim burada Acorn ve dade gibi isimlerle beraber oynadı ve LCK şampiyonluğu yaşadı. Bir sonraki mevsim LCK ikincisi olan SSB, Worlds’e katıldı ve turnuvaya yarı finalde veda etti. O yıl SSB’yi mağlup eden kardeş takım SSW Worlds şampiyonu olmayı başardı.

Deft’in bir sonraki durağı LPL temsilcilerinden Edward Gaming oldu. Alt koridorda Meiko ile iyi bir uyum yakalayan nişancı Pawn’ın da iyi performansıyla ilk mevsiminde LPL şampiyonu oldu ve MSI’ı da kazandı. EDG sonraki mevsimlerde bir dördüncülük, bir ikincilik ve bir şampiyonluk daha yaşadı ve iki Worlds Çeyrek Finali oynadı. Deft’in son durağı DragonX oldu ve görünen o ki Koreli nişancı kariyerine bir süre daha burada devam edecek.

Deft çok yetenekli bir oyuncu. Bakalım gelecek mevsim nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir