DragonX, yarı finale ismini yazdırdı League of Legends League of Legends Haberleri

DragonX, yarı finale ismini yazdırdı

Çeyrek final karşılaşmalarında DAMWON Gaming ile karşı karşıya gelen DragonX, rakibini 3-2 yenerek yarı finale yükselmeyi başardı.

Majör liglerin şampiyonları teker teker belli olmaya başlıyor. Avrupa’da G2’nun, Kuzey Amerika’da ise Cloud 9’ın, şampiyonluk kupalarını kaldırdıklarını gördük. Şimdi gözler, yeni LCK şampiyonunun kim olacağını görmek için Kore’ye çevrilmiş durumda.

Lig aşamasının bitmesi ile birlikte playoff karşılaşmaları oynanmaya başladı Kore’de. Son karşılaşma ise birinci turda KT Rolster’ı 2-1 yenmeyi başaran DAMWON Gaming ile ligi üçüncü sırada tamamladığı için playofflara çeyrek finalden başlayan DragonX arasında gerçekleşti.

DragonX’in ilk iki maçı pek zorlanmadan kazanması, izleyicilerin oldukça heyecansız bir seri izleyeceklerini düşünmelerine sebep olmuştu. Sonrasında DAMWON Gaming’in gaza basması ile işler değişti. Üçüncü maçı geriden gelip kazandıktan, dördüncü maçta da rakiplerinin Nexus’unu yıktıktan sonra akıllarda acaba bir reverse sweep görür müyüz düşüncesi oluştu. Yinede DragonX buna izin vermeyerek beşinci maçın galibi oldu ve yarı finale çıkmaya hak kazandı.

Yarı finaldeki rakipleri, ligi ikinci sırada bitiren T1 olacak. 22 Nisan saat 11.00’da başlayacak olan karşılaşmanın galibi, ligi birinci bitirdiği için adını direkt finale yazdıran Gen.G’nin rakibi olacak. Final karşılaşmasının tarihi ise 25 Nisan Cumartesi saat 11.00.

Önümüzde oldukça heyecanlı karşılaşmalar olduğunu varsayıyoruz çünkü bu üç takım hem LCK’in favori üç takımı hem de güç dengeleri olarak birbirlerine oldukça yakın. Bakalım LCK’in MSI’a göndereceği temsilci hangi takım olacak. Tabii ki önümüzde bir MSI varsa.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir