League of Legends

Duke, Invictus Gaming’den ayrıldı

Riot Games

Riot Games kontrat veri tabanına göre Invictus Gaming’in Koreli üst koridoru Duke, takımdan ayrıldı.

2018 yılında Worlds şampiyonu olan kadroda zaman zaman forma şansı bulan Duke sezon genelinde TheShy’ın yedeğiydi. Daha önce SKT’de iyi performanslar gösteren üst koridor bu sayede Çin ligi takımlarından Invictus Gaming’in dikkatini çekti. Kadrodaki iki üst koridor da yetenekli isimler ancak TheShy birçok isme göre dünyanın en iyi üst koridoru. Bu sebepten dolayı fazla forma şansı bulamayan Duke geçtiğimiz sezonun büyük bir kısmını yedek olarak geçirdi. Riot Games kontrat veri tabanına göre Koreli üst koridor takımdan ayrıldı.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 2013 yılında başlayan oyuncu sırasıyla KT Rolster Bullets, Najin Black Sword, Najine-Mfire, SKT ve Invictus Gaming forması giydi. SKT’de 1 yıl geçirdi ve 1 MSI, 1 Worlds kupası kaldırdı. Bu başarısının ardından Çin’e transfer oldu ve TheShy ile birlikte Invictus Gaming forması giydi. IG bünyesindeyken 1 Worlds kazanan oyuncu şu anda serbest konumda.

IG’ye transferi gerçekleştiğinde TheShy kadroda değildi ve Duke takımın tek üst koridoruydu. Takım bu kadroyla büyük başarılara erişemedi ve TheShy, Ning, JackeyLove, Baolan dörtlüsünün gelişiyle yükselişe geçti. Bu noktadan sonra LPL şampiyonlukları yaşandı ve uluslararası turnuvalarda dereceler elde edildi. Geçtiğimiz sezon performansı bir hayli düşen Invictus Gaming üst koridorda çoğu zaman TheShy’ı tercih etti.

Duke ülkesine dönebilir, Çin’de kalabilir ya da düşük bir ihtimalle batıya gelebilir. Bakalım oyuncunun tercihi ne yönde olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.