League of Legends

Dumbledoge, tekliflere açık olduğunu duyurdu

Riot Games

VFŞL Kış Mevsimi’ni Royal Youth formasıyla geçiren Dumbledoge sözleşmesinin bittiğini ve tekliflere açık olduğunu açıkladı.

Birçok espor takipçisine göre en iyi yerli destek olarak nitelendirilen Dumbledoge, Royal Youth ile fena olmayan bir mevsimi gerisinde bıraktı. Takım normal sezonda üçüncü sırada yer aldı ve playofflarda yarı finale kadar yükseldi. Yarı finalde ise Bahçeşehir SuperMassive karşısına çıkan ekip seriden 3-2 mağlup ayrıldı. Dumbledoge ise iyi oyunlar çıkartarak takımının seriye tutunmasında büyük rol oynadı. Tecrübeli destek oyuncusu mevsimin bitişiyle gelecek mevsim için teklifleri değerlendireceğini duyurdu.

Royal Youth tarafında sezon geneline baktığımızda alt koridor ikilisi Pilot ve Dumbledoge bireysel olarak gayet iyi performanslar sergiledi. Birçok taraftar ve oyuncuya göre Zeitnot-Wolf’tan sonra en iyi ikinci ikili oldular. Dumble’ın kariyeri boyunca oyun yapmayı seven bir kişiliği olduğunu biliyoruz. Bu oyun stili Pilot’ın yeteneğiyle birleşince ortaya gayet başarılı bir Royal Youth alt koridor çıktı.

Beşiktaş’ta oynadığı zamandan beri ligin en iyi destekleri arasında gösterilen Dumble’ın yurt dışında oynama ihtimali de bulunuyor. Tecrübeli destek uzun süredir böyle bir hayali olduğunu dile getiriyordu. Oyuncunun nasıl bir karar alacağını zaman gösterecek.

Dumbledoge gibi başarılı bir oyuncunun yurt dışında ülkemizi temsil etmesi bir hayli değerli olabilir. Deneyimli desteğin VFŞL’de kalıp burada kariyerini sürdürebileceği bir yolu da var önünde. Dumble’ın kariyerinde nasıl planları olduğunu biz de sizler kadar merak ediyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.