League of Legends

Dünyaca ünlü teknoloji devi Samsung, LCS’e sponsor oldu

Güney Kore merkezli dünya devi teknoloji şirketi Samsung, Kuzey Amerika ligi LCS ile partnerlik anlaşması imzaladı.

Kuzey Amerika LoL ligi LCS ile teknoloji devi Samsung partner oldu. Yaşanan gelişme LCS’in Twitter hesabı üzerinden duyuruldu.

Bu partnerlik kapsamında oyuncular ligde Samsung’un son NVMe M.2 teknolojisini kullanan SSD’lerle güçlendirilmiş bilgisayarlarda mücadele edecek.

Bu anlaşmanın asıl ilgi çekici noktası ise “Samsung SSD Fast Five” adındaki bir çeşit etkinlik. Peki nedir bu Samsung SSD Fast Five?

2020 LCS Yaz Mevsimi’nde her hafta oynanan maçlarda Samsung’un önceden belirlediği kriterlerle ilgili istatistikler tutulacak. Her role özel olan bu kriterler;

Üst Koridor için 100 Minyon,

Orman için 6. Seviye,

Orta Koridor için Tier 3 Eşya,

Alt Koridor için 10.000 Altın,

Destek için Destek eşyasını dönüştürmek olacak.

Her hafta LCS oyuncularının bu kriterlere ne kadar hızlı ulaştığı bakılacak. Yaz Mevsimi play-off’ları bittikten sonra ise Samsung ile LCS her roldeki en hızlı oyunculardan oluşan “Fast Five” takımını belirleyecek.

Liglerde böyle küçük etkinliklerin olması hem maçlara ayrı bir hava, rekabet katıyor hem de ligin daha eğlenceli geçmesini sağlıyor. Öbür taraftan ise Samsung gibi bir teknoloji devinin LCS’e sponsor olması LoL esporunun gelişimi için çok büyük bir adım. Umarız ileride büyük firmalardan buna benzer farklı hamleler de görürüz.

Kuzey Amerika ligi LCS 13 Haziran yani bu cumartesi 100 Thieves vs Evil Geniuses karşılaşması ile başlayacak. Maçları watch.lolesports.com adresinden veya LCS’in resmi Twitch kanalından takip edebilirsiniz.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir