League of Legends League of Legends Haberleri

Echo Fox, Clutch Gaming’i 3-0 yenerek gauntlet yarışında bir üst tura yükseldi.

Kazananın Dünya Şampiyonası bileti kazanacağı gauntlet turnuvasının ilk turunda Echo Fox, geçtiğimiz mevsimin sürpriz ekibi Clutch Gaming’i zorlanmadan geçip TSM’in rakibi olmayı başardı.

İlk maçta daha dakika 3’te başarılı bir kule altı denemesiyle ilk kanı hanesine yazdıran Huni, Solo karşısında maç boyunca üstün bir performans sergiledi. Echo Fox dakika 6’da aleyhine sonuçlanacak gibi görünen pozisyonu 4 kişi harika kapanıp lehine çevirdi ve 1 skor almayı başardı. Erken oyunu Solo’nun üstüne oynayan Echo Fox, Huni’yi bir hayli öne geçirmeyi başardı. Clutch öne geçmek için başarılı gözüken hamleler yapsa da rakibi neredeyse hepsine harika karşılıklar verip farkın korunmasını sağladı. 24. dakikada Lost’un muazzam Kai’sa dörtte dördüyle Baron’u almayı başaran ekip, güçlendirilmiş minyonlarla son savaşı da kazanıp oyunu kapatmayı başardı.

Daha önce de taşıma potansiyeli olan karakterleri oynamayı sevdiğini belirten Huni, ikinci maçta üst koridor Cassiopeia ile karşımıza çıktı. Huni daha dakika 1’de rakibinin yolunu nehirde çok iyi kapatıp ilk kanı almayı başardı. 4. dakikada koridoru resetlenmişken rakip kayacılları almak isteyen Solo yakalanıp bir skor daha verdi. Huni’yi durdurmak isteyen Clutch Gaming 9. dakikada Huni’yi başarılı bir kule altı denemesiyle katletmeyi başardı. 3 dakika ardından bir kule altı girişiminde daha bulunan Clutch, Huni’yi 1/2/2 konumuna getirdi. Huni’ye kule altı yapmaya devam eden Clutch bu sefer Damonte’nin zamanında attığı Galio ultisiyle Febiven’i kaybetti. Huni gerçekten başarılı bir Cassiopeia performansı ortaya koydu. Rakiplerinin her baskınına bir şekilde cevap vermeyi başaran Huni, üstüne bu kadar kaynak ayrılmışken oyundan düşmemeyi başararak takımının öne geçmesi için gereken zamanı yarattı. İlerleyen dakikalarda Baron’u alıp inhibitörleri almayı başaran Echo Fox, son savaşı da kazanıp oyunu kazandı.

Son maça gelirken umutlarına yitirmeyen Clutch, ilk kanı başarılı bir baskınla orta koridordan almayı başardı. Echo fox ise hemen ardından dönüş skorunu almayı başardı. Lira’nın başarılı orta koridor baskınlarına takım olarak yaptıkları rotasyonlarla cevap veren Echo Fox, takım oyunu oynamayı gerçekten çok iyi başardı. 24. dakikada Baron’u alan Echo Fox, hemen 2 dakika ardından orta koridor inhibitörünü düşürmeyi başardı. Bu dakikadan sonra artık altın farkının 10000 civarına geldiği mücadelede Echo Fox mücadeleyi kapatıp seriyi de 3-0 yapmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir