League of Legends League of Legends Haberleri

Echo Fox kadrosu dağıldı

Yaşanan olaylardan sonra LCS’teki yerini satmak zorunda kalan Echo Fox, oyuncularıyla yollarını ayırdı.

Yöneticiler arasında yaşanan tatsız olayların ardından duruma el koyan Riot Games, takımın LCS haklarından vazgeçmesini istedi. Bunun üstüne Kroenke Sports & Entertainment adlı bir şirketle iletişime geçen Echo Fox temsilcileri satışı gerçekleştiremedi. Riot Games bu duruma da el koyarak franchise sistemi alımlarına benzer bir açık arttırma açarak teklifleri titizlikle değerlendirme kararı aldı. Echo Fox ekibinin LCS’te yer almayacağı kesinleşince oyuncuları da serbest konuma geçti.

Solo, MikeYeung, Fenix, Apollo ve Hakuho’nun yanında koçlar SSONG ve Tyler da boşa çıkan isimler arasında. Bu isimler as kadroda yer almış olanlar. Takımın Lourlo, Panda, Yusui, Lost ve Fill’den oluşan akademi kadrosu da dağılmış durumda. Oyuncuların gelecek mevsim kariyerlerine devam etmeleri bekleniyor. Echo Fox’un haklarını satın alacak şirket yeni bir kadro kurmak isteyebilir.

EF bu mevsim iyi sonuçlar alamadı. Kurulduğu günden bu yana LCS’in orta halli takımlarından biri olan ekip hiçbir zaman şampiyonluğun iddialı adaylarından biri olamadı. Bu mevsim 18 maça çıkan ekip sadece 4 galibiyet alabildi ve 14 mağlubiyet gördü. 10 takım arasından sonuncu olan Echo Fox iç açıcı bir mevsim geçirmedi.

Dağılan kadroda Lourlo, Fenix ve Apollo gibi tecrübeli isimler bulunuyor. Aynı zamanda koç SSONG da daha önce önemli ekiplerle çalışmış bir isim. Bakalım ilerleyen günlerde nasıl gelişmeler olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir