League of Legends

Echo Fox karşısında Nisqy yerine Goldenglue oynayacak

Sezon başından beri as kadroda kendine yer bulamayan Goldenglue, Echo Fox’a karşı Nisqy yerine orta koridorda mücadele edecek.

Geçtiğimiz sene ligde yeri geldiğinde Jensen’den formayı kapmayı başaran Goldenglue bu sene Nisqy’yi bir türlü kesememişti. Sezon başından bu yana LCS orta koridorlarının arasında ilk üçte gösterilen Nisqy başarılı bir performans sergiliyor. Şu an ligde ikinci sırada bulunan Cloud9’ın bu başarısının baş mimarlarından oyuncu Echo Fox karşısında yedek kalacak. Cloud9 koçu Reapered, Twitter’dan yaptığı açıklamada Echo Fox karşısında Goldenglue’nin oynayacağını ve “swole bros” olarak bilinen Svenskeren-Goldenglue ikilisinin geri döndüğünü açıkladı. Oyuncuların böyle bir lakap almasının sebebi spor yapmaları ve buna bağlı olarak fit bir görünüme sahip olmaları.

Kariyerinin başlarında tekli dereceliyi adeta yok etmesiyle bir hayli ünlenen Goldenglue, profesyonel sahnede bu performansını bir türlü gösteremedi. 2013 yılından bu yana espor takımlarının bünyesinde yer alan isim ilk LCS tecrübesini Dignitas’la yaşadı. O seneden beri hep NA CS takımlarında mücadele eden isim LCS takımlarının da yedek oyuncusu konumunda yer aldı. Team Liquid zamanı inişli çıkışlı performansıyla eleştiri oklarının odağı olan oyuncu Cloud9’la birlikte az çok kendini buldu diyebiliriz.

Goldenglue’nun Türk asıllı oyuncu Nisqy’den boşalan koltuğu nasıl dolduracağı merak konusu. Değişikliğin bir maçlık mı yoksa playoff zamanını da kapsayıp kapsamadığı henüz bilinmiyor. Bakalım Goldenglue ona verilen bu şansı nasıl değerlendirecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.