League of Legends League of Legends Haberleri

Edward Gaming, Detonation FocusMe’yi eleyerek Worlds 2018’de grup aşamasına kaldı

Günün ikinci serisinde Detonation FocusMe ile karşı karşıya gelen Edward Gaming, rakibi karşısında rahat bir galibiyet alarak Worlds 2018’de grup aşamasına kalmayı başardı. 

Ön Eleme’de nispeten rahat bir performans sergilemesine rağmen Infinity’ye karşı şok edici bir mağlubiyet alan EDG, aynı hatayı DFM karşısında sergilemedi. Korkunç bir erken oyun performansına sahip olan takım, genel anlamda oyunun orta safhasında karar verme mekanizmasında sıkıntı yaşayarak rakibine avantaj hediye edebiliyor. DFM’nin Cloud9’ı ne kadar zorladığını gören espor severler ise aynı sürprizi EDG karşısında da bekledi. Fakat beklenen olmadı ve EDG neredeyse hatasız oynayarak rakibini eledi.

Serinin üç maçında da orta koridora Heimerdinger alan DFM’ye karşın EDG’nin Irelia, Akali ve Syndra seçmesi aslında bir nevi özet niteliğindeydi. Heimerdinger’in istikrarlı bir şekilde rakibini beslediği seride ilk iki maçta Clearlove oynarken son karşılaşmada Haro Vadi’ye indi. Her üç maçta da erken oyunda büyük bir avantaj elde eden EDG, orta koridorundan hiç verim alamayan DFM’yi özellikle orta oyun kısmında keskin hamleler yaparak yendi.

Bu sonuçla DFM turnuvadan elenirken EDG ise gruplara kalmayı başardı. DFM’nin ciddi anlamda gelişme gösterdiğini ve daha önceki yıllarda gruptan bile çıkamayan ekibin nispeten büyük takımlara karşı kabul edilebilir bir oyun sergilediğini de not düşelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • mehmet 6 Ekim 2018

    Yarın da G2 ve G-Rex gruplara kalacaktır.G2 ilk maçta Supa yenildiğinde o maçın balon bir maç olduğunu G2 daha iyi hamleler yapmasına ve daha iyi olmasına rağmen fazla zorladığı için kaybetti ,sonraki 2 maçı G2 alıp 1. çıkar demiştim.Ayrıca LMS tarafından G-Rex in geleceğini de önceden tahmin etmiştim.UMARIM yarın G-Rex takımın yıldızı Stitch önderliğinde zafere gidecektir.Supun zayıf halkası Stom,LLoyd a bile out-jungle oldu.Bu tip(karşı ormancının zayıf olduğu takımlara) maçlarda Grex sezon boyu mide hızlı ittirip karşı ormana girebilen pickler aldı.Yarın Grex ten kesin LB göreceğiz.Stom geriye düşer zorunlu gang atar başarısız olur,bu duruma tilt olan GBM in seri konsantresi dağılır seri kaybedilir.Zeitnot Snow ikilisi karşı alt koridor tarafından kilitlenecektir.Çünkü karşı alt koridor daha İYİ…Başarılar G-rex.Sup un vizyonu TCL de herkesi yen ,dışarıda tokatlanıp tokatlanıp dön…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir