League of Legends League of Legends Haberleri

Edward, Rogue’dan ayrıldı

Rogue’un koç ekibinde kariyerine devam eden Edward, profesyonel oyunculuğa geri dönmek istediği için takımdaki görevinden ayrıldı.

Rogue bu mevsim LEC’de neredeyse vasat bir performans sergiledi. Sezon başında Profit, Kikis, Sencux, HeaQ ve Wadid’le anlaşan Rogue çıktığı 18 maçta sadece 2 galibiyet aldı. Mevsim boyunca 16 mağlubiyet alan ekip çoğu maçta varlık gösteremedi. Özellikle üst sıralardaki takımlar Rogue’a karşı olan maçlarını bir hayli rahat oynadı. Fredy122 koçluğunda mevsimi tamamlayan ekibin yardımcı koçu ise eski oyuncu Edward’dı. Organizasyonun bir parçası olan Edward bugün takımdan ayrıldığını açıkladı. Bu kararın sebebi oyuncunun profesyonel arenaya oyuncu olarak dönmek istemesi.

Kariyerine 2011 yılında başlayan Edward, Bağımsız Devletler Topluluğu ekiplerinde yakaladığı başarıyla ismini tüm dünyaya tanıttı. Özellikle Moscow Five zamanında Worlds yarı finali gören isim en büyük başarısını bu şekilde yakaladı. Ardından organizasyonun Gambit’e geçmesiyle EU LCS’e giriş yapan oyuncu burada da birçok başarı elde etti. Kısa bir süre NA LCS’te forma giyen destek oyuncusu bu sürenin ardından ülkesine geri döndü.

Kariyerinde Moscow Five, Gambit Gaming, Vega Squadron, Team Curse gibi ekiplerin formalarını giyen Edward son olarak Rogue’da asistan koçluk görevini üstlendi. Takımda iletişim sorunları olduğu bir gerçek ancak mevsim sonunda Rogue’un haline baktığımızda koç ekibinin de o kadar başarılı olmadığını söyleyebiliriz.

Edward’ın oyunculuğa geri dönmesiyle ülkesinde bir takımın formasını giymesi bekleniyor. Bakalım deneyimli desteğin sıradaki durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir