League of Legends League of Legends Haberleri

Efsane Üst Koridor MaRin Geri Dönüyor

League of Legends profesyonel sahnesinin efsane üst koridor oyuncuları arasında yer alan Jang “MaRin” Gyeong-hwan, LCS ekibi Team Liquid ile koç olarak anlaştı.

Kariyerine 2013’de o zamanki adıyla SK Telecom T1’de başlayan Marin, takımı ile Dünya Şampiyonluğu başta olmak üzere birçok başarı elde etmişti. 2015 yılında kazandıkları Dünya Şampiyonası’nda en değerli oyuncu seçilen Marin, 2016 yılında Çin temsilcisi LGD Gaming’e transfer olmuştu. Çin’de aradığı başarıyı yakalayamayan üst koridor ülkesine Afreeca Freecs’e geri döndü. T1 ile ulaştığı başarılara yeniden erişemeyen MaRin, 2018 yılında Top Esports’da forma giyip emekliliğini açıkladı.

Zaman her şeyin ilacı mı ?

Aradan geçen 4 yılda, evlenen oyuncu, League of Legends profesyonel arenasından uzak kaldı. Aralıklarla AfreecaTv’den yayın açarken, 2023 sezonunda LCS’in köklü takımlarından Team Liquid ile koç olarak anlaştı. MaRin anlaşmanın ardından yaptığı açıklamadaEn iyi takımı yaratmak ve en iyi koç olmak için çok çalışacağım. Takım, organizasyon ve taraftar için her şeyimi vereceğim” dedi. Efsaneleştiği dönemde Kennen, Rumble, Gnar ve Lissandra gibi şampiyonlarla takım savaşlarında oyunda fark yaratan oyuncu, aynı başarıyı ve performansı koç olarak gösterecek mi merak konusu. Riot Games sözleşme veri tabanına göre Jang “MaRin” Gyeong-hwan ve LCS ekibi Team Liquid arasındaki sözleşme 2 yıllık.

Efsane takım şu an nerede ?

Birlikte forma giydiği arkadaşlarından Faker hala T1’de profesyonel oyunculuk yapıyor. Bengi koçluk macerasına 2017’de T1’de başlarken, Easyhoon 2019’da Sunning ile anlaşmıştı.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir