League of Legends League of Legends Haberleri

Eliwood, Beşiktaş Esports’a transfer oldu

Geçtiğimiz sezon HWA Gaming forması giyen destek Eliwood, gelecek sezon için Beşiktaş Esports ile anlaşma sağladı.

Kaptan HolyPhoenix’in takımdan ayrılmasıyla önemli bir güç kaybı yaşayan BJK sezonun sona ermesiyle yeni oyuncular bakmaya başladı. Yeni sezona yeni bir kadro yapılanmasıyla gitmek isteyen Beşiktaş Esports, Anthrax’ten boşalan destek pozisyonu için yerli destek arayışına girdi. Takımın tercihi Eliwood oldu. Genç oyuncu geçtiğimiz sezonun ilk mevsiminde HWA Gaming forması giymişti.

Geçtiğimiz yıl Akademi Ligi’nin kurulmasıyla geniş bir kadro kuran HWA Gaming as takımda Starscreen, Roulette, Appen, Köfte, Joker, Unex, Eliwood ve Algos’u kullandı. Genç oyuncular VFŞL’de ilk mevsimlerini geçirdiler. Buna rağmen fena olmayan performanslar izledik. Sezon genelinde birçok kez kadro değişikliği yapan takım destek pozisyonunda Eliwood ile başladı ancak Algos ile devam etme kararı aldı. Geçtiğimiz mevsim ise Only35’i izledik.

Hem as hem de akademi takımında oynayan Eliwood birçok hata yaptı ancak henüz ilk kez sahneye çıktığı için bu hataların gayet normal olduğunu belirtmekte fayda var. Yaz Mevsimi’nde hiçbir maçta oynamayan destek takımdan ayrıldıktan sonra çalışmalarını tekli derecelide sürdürdü. Genç oyuncunun gelecek sezon ligde yer alıp almayacağı soru işaretiyken geleceği hakkındaki resmi açıklama bugün yapıldı. Genç oyunculardan kurulu bir kadro yapılanmasına giden Beşiktaş Esports, Eliwood’u transfer ettiğini duyurdu.

Yerli destek gelecek sezon bir kez daha VFŞL’de mücadele etme şansı yakalayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir