EMEA Masters League of Legends

EMEA Masters’da Türk Rüzgârı: Kim Ne Yaptı

EMEA Masters 2024 Bahar Mevsimi’nde ülkemiz, hem Türk takımları hem de yabancı takımlardaki Türk oyuncularla birlikte temsil ediliyor.

Türk Takımları

Şampiyonluk Ligi’ndeki başarıları sonucunda EMEA Master’a katılma hakkı elde eden temsilcilerimiz Papara SuperMassive, Beşiktaş Esports ve Boostgate Esports’un EMEA Masters 2024 Bahar Mevsimi sonuçları şu şekilde:

Papara SuperMassive
Papara SuperMassive Kadrosu

Papara SuperMassive, 2024 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’ni şampiyon olarak tamamlamıştı. Finalde Beşiktaş Esports’u yenen Papara SuperMassive, EMEA Masters’a ana gruplardan başlama hakkı kazanmıştı.

Papara SuperMassive; EMEA Masters’ın ilk gününde C Grubu’na Nigma Galaxy ve BDS Academy’e mağlup olarak zorlu bir başlangıç yapmasına rağmen Guasones karşısında aldığı değerli bir zaferle günü tamamlayarak gruptan çıkma ve liderlik yarışı şansını devam ettirdi.

Beşiktaş Esports
Beşiktaş Esports Kadrosu

Beşiktaş Esports 2024 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’ni Papara SuperMassive’in ardından ikinci sırada tamamlamış ve ana gruplara kalma hakkını direkt elde etmişti

Beşiktaş Esports EMEA Masters’ın ilk gününe Zero Tencity ve Team Heratics karşısında aldığı galibiyetler ile başladı. Ancak günün son karşılaşmasında Arabistan temsilcisi Geekay Esports’a mağlup olarak günü 2-1 kapattı ve grupta ikinci sıraya yerleşti.

BoostGate Esports
Boostgate Esports Kadorsu
Boostgate Esports Kadorsu

BoostGate Esports diğer iki temsilcimizin aksine EMEA Masters’a Play-In etabından başlamıştı. Grubunu lider tamamlayan BoostGate Esports, Knockout aşamasında SPIKE Syndicate’i elemeyi başararak ana gruplara kalma hakkını elde etmişti.

B grubunda mücadele eden BoostGate Esports, EMEA Masters ana sahnesine inişli çıkışlı bir başlangıç yaptı. KC Blue ve SK Prime’a mağlup olan temsilcimiz, DSYRE Esports karşısında aldığı tek galibiyetle gruptan çıkmak için yarışmaya devam ediyor.

Türk Oyuncular

EMEA Masters 2024 Bahar Mevsimi’nin Grup Aşaması’nda yer alan Türk temsilcilerimizin ilk gün sonuçları şöyle:

Karmine Corp Blue: Fleshy’nin bulunduğu KC Blue, iki zaferle grubun en üst sırasına yerleşti.

Team BDS Academy: Parus’un dahil olduğu BDSA, günü iki zaferle noktalayarak NGX ile birlikte liderlik pozisyonunu paylaştı.

Guasones: Farfetch’in mücadele ettiği GSNS, bir galibiyet ve iki yenilgiyle karışık bir gün geçirdi.

Zero Tenacity: Köfte’nin mücadele ettiği Z10, üç yenilgi alarak grubun son sırasında kaldı.

Orbit Anonymo: pr1me ve Neramin’in bulunduğu OA, iki mağlubiyetin ardından tek galibiyet alarak günü tamamladı.

Dsyre Esports: Rhilech’in yer aldığı DSY, ilk maçta zafer elde etti fakat sonraki iki maçta mağlup oldu.

Gentle Mates: Ragner’ın parçası olduğu M8, ilk iki maçta mağlubiyet yaşadı ancak son maçta OAE’yi yenerek günü bir zaferle sonlandırdı.

Geekay Esports: Elramir’in liderliğinde GK, üç maçını da kazanarak günün en başarılı takımlarından bir tanesi oldu.

Temsilcilerimizin karşılaşmalarını Türkiye saati ile 18:00’den itibaren resmî LoLespor kanalları üzerinden canlı takip edebilirsiniz. Bizler de 5Mid olarak temsilcilerimize şampiyonluk yolunda başarılar dileriz!

2024 EMEA Masters Bahar Elemeleri hakkında detaylı bilgiye, katılan takımlar, maç programı ve sonuçları gibi turnuva ile ilgili tüm ayrıntılara bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5Mid, oyun, teknoloji ve güncel haberlerin merkezi olarak ziyaretçilerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir web platformudur. Oyun dünyasından son dakika gelişmeleri, en yeni teknolojik inovasyonlar ve güncel gündemle ilgili önemli haberleri bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.

EMEAMasters 2024 Ön Eleme Finalleri Tamamlandı.

Türkiye 2.Ligi Kış Mevsimi Şampiyonu: NONAME!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir