League of Legends League of Legends Haberleri

Eski Real Madridli futbolcu Álvaro Arbeloa, Origen’e yatırım yaptı

Uzun bir süredir profesyonel sahneden uzak kalan Origen sonunda Avrupa Ligi’ne geri dönüyor. Kısa bir süre önce EU Masters’ta mücadele edeceğini açıklayan organizasyon, eski Real Madrid futbolcusu Álvaro Arbeloa’dan yatırım aldı.

Avrupa LCS’in franchise sistemine döneceği belli olduktan sonra ilk yatırım haberi bir süredir sessiz kalan Origen’den geldi. 2015 yılında kurulan organizasyon bir mevsimde EU LCS’e yükselmiş, ardından da Yaz Mevsimi tamamlandıktan sonra ligi Worlds’te temsil etmek fırsatı yakalamıştı. Katıldığı ilk uluslararası turnuvada Yarı Final’i gören Origen, bir mevsim daha üst düzey performans sergiledikten sonra kabus gibi bir 2017 yılı geçirdi. Zven ve Mithy’nin takımdan gidişi, ardından üst koridor ile ormancısı ile yollarını ayırması takımı alt sıralara itti. Yıl sonunda da EU CS’ye düşen ekip bir mevsim daha CS’de oynadıktan sonra organizasyonlarını durdurmuştu.

Eski profesyonel oyuncusu xPeke’nin kuruculuğunu yaptığı organizasyon, EU LCS’in franchise sistemine geçtiği açıklandıktan kısa bir süre sonra ilk yatırımını aldı. Şu anda West Ham forması giyen eski Real Madridli Álvaro Arbeloa’dan yatırım alan organizasyon adeta önümüzdeki yıl için EU LCS’e göz kırptı.

Hatırlayacağınız üzere lige katılım için hali hazırdaki organizasyonlar 8, dışarıdan katılacak organizasyonlar ise 10 milyon euro gibi bir ödeme yapmak zorunda. Bu doğal olarak yüksek bir miktar olduğu için takımların yatırımcılara yöneleceği bekleniyordu. NA LCS’te de benzer rakamlar belirlenmiş ve birçok organizasyon yatırım alarak bu ödemeyi gerçekleştirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir