League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 10. Hafta 1. Gün

Normal sezonda son haftasına geldiğimiz EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde heyecan 10. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor. İlk gün, oynanan SPY-UOL  ve FNC-G2 serileri ile tamamlandı.

ROCCAT ile playoff’lara katılma mücadelesi içerisinde olan Fnatic, iki seri oynayacağı 10. haftaya mağlubiyet ile başladı ve işini zora soktu. Ligin namağlup ekibi G2 ile günün ikinci serisinde karşılaşan FNC, rakibini zorlasa da devirmeyi başaramadı. Öte yandan performansını birkaç haftalık kötü gidişin ardından artıran Unicorns of Love, Splyce’ı 2-1 ile geçti ve B gurubunu lider bitirme adına önemli bir galibiyete imza attı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Spylce 1-2 Unicorns of Love

Haftanın ilk maçında mavi tarafta bulunan Splyce; Malzahar, Elise, Talon, Varus ve Gragas seçimleriyle hasar potansiyeli yüksek bir takım kurmayı tercih etti. Unicorns ise buna daha işlevsel bir kompozisyon ile cevap verme yoluna gitti ve ormanda Iverns, destekte Zilean ve yukarıda Nautilus kilitledi. Ortada LeBlanc oynayan Exileh, hatalı oynayan Sencux’ı anında cezalandırdı ve bire birde ilk kanı alarak koridorda öne geçmeyi başardı. Ancak bu dakikadan sonra skorları almaya başlayan taraf SPY oldu. İlk kuleyi de düşüren ve altın farkında öne geçen ekip, ortada bir skor almayı başardığı takım savaşının ardından Baron’a yöneldi. Güçlendirme ile ortadan baskı yapan YamatoCannon’ın öğrencileri, 34. dakikada Nexus’u düşürmeyi başardı.

İkinci maçta ilk seçim hakkı kendilerinde olan Unicorns takımı, başarılı ormancısı Xerxe için Rengar kilitlemeyi uygun gördü. Ortada Vladimir, nişancı pozisyonunda da Lucian tercih eden ekibe Spylce, yine Varus, Elise ve Talon seçerek cevap verdi. Yukarıda ise Wunder’ın eline saldırı gücü Kennen veren SPY, korumasız nişancısı Varus’un yanına Tahm Kench aldı. Maçta ilk hareketlilik üst koridorda çıktı ve baskına giden ormancılar, iki üst koridor oyuncusunu da düşürmeyi başardı. Aşağıda yakaladığı büyük minyon farkı sayesinde koridoru domine eden ve ilk kule skorunu da hanesine yazdıran UOL, rakibi karşısında altın farkını açmayı başardı. Baron’da gerçekleşen savaş sonrası SPY’den skorlar alan ve ardından güçlendirmeyi kesen UOL, alttan yaptığı baskı sonrası 29. dakikada seriyi eşitlemeyi başardı.

Serinin son maçında yukarı koridorda yine Kennen tercih eden Splyce, nişancısı Kobbe’nin ellerine Kalista verdi. Ortada Orianna ve ormanda da Graves’e yer veren ekip, güçlü bir kompozisyon kurmuş oldu. Buna karşılık ilk maç olduğu gibi desteğe Zilean alan UOL, Samux için Lucian kilitlerken, yukarıda Rumble tercih etmeyi uygun gördü. Trashy’nin ortaya yaptığı baskın sonrası Vladimir’i kesen ve ilk kanı alan Splyce, bu maça da üstün başladı. Ancak UOL de aldığı skorlarla rakibine cevap vermeyi başarınca altın farkı ortadan kalktı ve başa baş bir mücadeleye şahitlik ettik. Takım savaşlarını daha iyi oynayan UOL, üç skor alıp Baron’a yöneldi ve güçlendirmeyle ortadan gelerek mücadeleyi sonlandırdı.

Fnatic 1-2 G2 Esports

Serinin ilk maçında mavi tarafta olan Fnatic, yukarıya Shen, ortaya Syndra karşısına Ekko ve aşağıya Kennen – Zyra ikilisini almayı tercih etti. G2 tarafında ise alt koridor için Kalista – Lulu kilitlendi. Meşhur hareketi çalıda pusuyla Expect’i yakalayıp kesen FNC’de ilk kan genç oyuncu Caps’e gitti. Aşağıda da beş kişilik rotasyon sonrası üç skor alan ekip maçın başında oldukça öndeydi. 22 dakikada takım üyelerinden birini dahi kaybetmeden sekiz skor ve dört kule alan Fnatic, altın farkını da 7 binlere kadar çıkardı. Baron’u G2’ya kaptıran ancak burada üç skor alıp üç Alev Ejderi güçlendirmesi olmasının da avantajıyla ortadan baskı kuran ekip, 39. dakikada Nexus’u düşürmeyi başardı.

İkinci maçta Perkz’ün ellerine yeniden Syndra veren G2, nişancı pozisyonunda Ezreal, yukarıda ise Rumble ile oynamayı tercih etti. Kha’zix, Ekko, Lucian alan ve ilk maçta olduğu gibi serinin bu mücadelesinde de pusu ile start alan Fnatic, bu kez ilk kanı veren taraf oldu. İki takımın da ilk maçtaki hallerinden eser yoktu serinin bu karşılaşmasında. Fnatic ne kadar kötüyse, G2’da o derece çok iyi bir performans ortaya koydu. Haritanın her yerinde üstün olan G2, 10 binleri aşan altın farkı yakaladı ve üç inhibitörü de düşürerek seriyi üçüncü maça uzattı. Rekkles’ın Lucian ile mücadeleyi 0-0-0 tamamlaması da dikkatlerden kaçmadı.

Günün son mücadelesinde sOAZ üst koridor Camille ve Rekkles Ezreal nişancı tercih ederken, destek pozisyonunda ilginç bir seçime şahitlik ettik. Fiddlestick alan ve her ne kadar maçı kaybetseler de takım savaşlarında attığı ultilerle çok etkili olan Jesiz, izleyenleri oldukça heyecanlandırdı. Altın farkını beş binlere kadar çıkaran FNC’e, aldığı iki Alev Ejderi ile karşılık veren G2, bu sayede oyun başında rakibine karşı direnç gösterebildi. Ormancı dahil olmak üzere iki skor alan ekip Baron’u kesti ve iki kez üst koridordan kuşatma yaptı ancak FNC bunları başarılı bir şekilde savuşturunca oyun uzadı. Arından tekrar Baron ve Kadim Ejder alan G2, 47. dakikada üç skor alarak Nexus’u düşürdü. Böylece kendisini zorlayan rakibi karşısında namağlup unvanını koruyan G2, galibiyet sayısını 12’ye yükseltti.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir