League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 10. Hafta 2. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde heyecan 10. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor. İkinci gün, oynanan H2K-OG  ve MSF-GIA serileri ile tamamlandı.

Normal sezonun son haftasında sıralamayı etkilemeyecek serilerin ardından ikinci gün tamamlandı. Gruplarında son sıraya demir atmış iki takım Giants ve Origen, yine gruplarında ikincilikleri kesinleşmiş Misfits ve H2K ile karşı karşıya geldi. A grubunun ikincisi Misfits Giants’ı, B grubunun ikincisi H2K ise Origen’i 2-0 ile rahat şekilde geçmeyi başardı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

H2K 2-0 Origen

İki takım için de anlam ifade etmeyen bu maçta, belki troll seçimler görmedik ancak oyun içinde sürekli şekilde “clown fiesta”ya şahitlik ettik. Dengeli ve güvenli oyun tarzını bir kenara bırakan takımlar, haritanın her yerinde savaş çıkarmaya çalıştı ve böylece mücadelede çokça skor gördük. İlk seçimini ormancısı Jankos için Rengar alarak kullanan H2K, yukarıda Shen, ortada LeBlanc’a yer veririken, destek pozisyonuna Brand aldı. Origen tarafı ise buna, yukarıya Rumble, ormana Rek’sai ve ortaya Katarina alarak cevap verdi. Orta koridorda çıkan hareketlilikte ilk kanı alan Naehyun, buna rağmen Jankos’un kendisini düşürmesine engel olamadı. Sürekli olarak takım savaşlarının yapıldığı maçta daha çok skoru alan taraf olan H2K, üstünlüğünü kullanarak Baron aldı ve ardından koridorlara baskı kurmaya başladı. Üç inhibitörü de düşüren ekip, 32. dakikada mücadeleden galip ayrılmayı başardı.

İkinci maçta da mavi tarafta bulunan H2K, ilk seçimini yine Jankos için kullandı. Bu oyuncusuna Graves kilitleyen ekip, desteğe Thresh ve nişancı pozisyonuna da genellikle Rekkles’tan gördüğümüz Kennen tercihini yaptı. Origen tarafında ise Cinkrof Lee Sin, xPeke Karma alırken, Naehyun ortaya Zilean almayı uygun gördü. Maça üstün başlayan taraf ormancısı sayesinde Origen oldu. Lee Sin ile oyunun başında dominant şekilde hareket eden Cinkrof, ortada aldığı iki skorun ardından, üst koridora baskın yaparak hanesine bir skor daha ekledi. Çok önde olan OG, Baron’da çıkan savaşta skorlar verip güçlendirmeyi de kaptırınca, rakibinin 32. dakikada oyunu bitirmesine engel olamadı. Böylece H2K, ligdeki dokuzuncu galibiyetini aldı.

Misfits 2-0 Giants

Misfits başarılı ormancısı Kakao için oynamaktan hoşlandığı Lee Sin’i ilk seçimden kilitledi. Ortaya Orianna alan ekip, üst koridor oyuncusu Alphari’nin ellerine de Gragas vermeyi uygun gördü. Günün ilk serisinde olduğu gibi, bu seride de bolca skora ve fiesta’ya şahitlik ettik. Desteğe Zyra, ormana Kha’zix alan Giants, ligin en fazla değişik şampiyon oynayan ismi Night içince Taliyah seçti. Bot’ta dört kişilik rotasyonla Giants aşağı koridor ikilisini kesen MSF, aldığı kuleler ve Ejderler’in de yardımıyla farkı oldukça açtı. Baron alan ekip, bu güçlendirme ile orta ve alt koridor inhibitörlerini düşürdü. Ardından tekrar Baron’u kesen ve orta koridoru ittiren MSF, ilk maçı 15 bin altın farkıyla bitirmeyi başardı.

İkinci maçta Giants ilk seçimden Graves tercih etti. Nişancı pozisyonuna tekrar Ashe alan ekip, yanına ise destek olarak Lulu’yu verdi. Night ise Viktor alarak yine farklı bir şampiyon seçmeyi tercih etti. Misfits tarafında nişancı pozisyonuna Varus alınırken, ormanda Rengar, ortada Ahri, yukarıda ise Gragas seçildi. İlk kanı ormancı baskını sonrası rakibini keserek almayı başaran Flaxxish, koridorda üstünlüğü ele geçirdi. Ortada ise PowerOfEvil, Night’ı erken dakikalarda bire birde kesmeyi başardı ancak biraz geç de olsa olay yerine gelen rakip desteğe skor vermekten kurtulamadı. 5 bin altın farkı yakalayan ve iki skorun ardından Baron’u kesen MSF, alt koridordan yaptığı baskın sonrası katliam yaparak 29. dakikada oyunu bitirmeyi başardı ve seriyi 2-0 ile önde kapattı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir