League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 10. Hafta 4. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde, H2K-SPY ile FNC-MSF serilerinin oynandığı 10. hafta dördüncü gün mücadelelerinin ardından normal sezon sona erdi.

Normal sezonun son gününde ilk olarak sıralamaya etki etmeyecek H2K-Splyce serisi oynandı. Troll seçimlerin yapıldığı mücadelede gülen taraf 2-0 ile H2K oldu ve hanesine bir galibiyet sayısı daha yazdırmayı başardı. Günün, haftanın ve normal sezonun son serisinde ise çekişme vardı. Playoff’lara katılma adına mutlak galibiyet arayan Fnatic, güçlü rakibi Misfits’i devirmeyi başardı. Fnatic’in yenilmesi halinde playoff’lara gidecek ROCCAT oyuncularının da salona gelip Misfits’i desteklemesi günün göze çarpan olaylarından biriydi. Altı maç üst üste kazanan ancak son anda playoff’lara katılma şansını kaybeden ROCCAT’in gösterdiği bu üstün performans da takdire şayandı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

H2K 2-0 Splyce

İki takımın da sıralamadaki yerini değiştirmeyecek maçta Splyce eğlenceli seçimler yaparken, H2K ciddi tercihler yaptı ve haliyle galibiyete ulaşmayı başardı. Rengar, Varus, Orianna alan rakibine karşı Warwick üst koridor, Gragas destek ve orta koridor Lux alan Splyce izleyenleri heyecanlandırdı. İlk kan da oyun başında güçlü olan Gragas’a gitti. Rakip nişancıya yapışan ve yüksek hasarıyla kesen şampiyon, rahat bir ilk kan skoru almış oldu. Her ne kadar başa baş giden bir maç izlesek de, oyun ilerledikçe avantajlı seçimlere sahip H2K üstünlüğü ele geçirmeyi başardı. Baron alan ekip, önce orta daha sonra da alt inhibitörü düşürdü ve 27. dakikada ilk maçı sonlandırdı. Sencux’ın kullandığı ve skorlar aldığı Lux ultileri izlemeye değerdi.

İkinci maçta Splyce yine troll seçimlere giderken, H2K ciddi tercihler yaparak takipçilerden tepki gördü. Üst koridor Teemo, destek Sion ve orta koridor ap Ezreal’a karşı, Rumble, Ashe, Zyra gibi sürekli şekilde gördüğümüz şampiyonları kilitleyen ekip, izleyenlerin gözünden düştü desek yeridir. Üstte Teemo ile ilk kanı vermesine rağmen maça üstün başlayan Spylce, özellikle alt koridordan çıkardığı skorlarla etkili oldu. Ancak ilk maçta da olduğu gibi kompozisyonunun avantajını kullanan H2K, skorlar almaya başladı ve ardından Baron’a yöneldi. İnhibitörleri düşüren ekip, ortada son bir takım savaşı kazanarak 29. dakikada oyunu bitirmeyi başardı ve seriden 2-0 galip ayrıldı.

Fnatic 2-1 Misfits

Serinin ilk maçında mavi tarafta yer alan Fnatic, genç ormancısı Broxah için ilk seçimden Lee Sin kilitledi. sOAZ için Fiora, Caps için LeBlanc alan ekip, Rekkles’ın ellerine de Kennen vererek hasar potansiyeli yüksek bir kompozisyon kurdu. Buna karşılık Misfits tarafında ilk iki seçimden Varus ve Elise alındı. Ardından üst koridora Camille tercih eden ekip, PowerOfEvil’ın ellerine ise Ryze verdi. İlk kan, ormanda Broxah’ı yakalayıp kesen Kakao’ya gitti. Bolca skor gördüğümüz maçta kule ve Ejder’de önde olan Misfits altın farkını açmaya başladı. Alt koridorda çıkan takım savaşında üçte üç alan Rekkles, takımı adına en güçlenen oyuncu konumundaydı. Baron alıp aşağıdan baskı kuran Misfits, 36. dakikada Nexus’u düşürdü ve seride 1-0 öne geçmiş oldu.

İkinci maçta ise ilk seçim hakkı Misfits’teydi. Son zamanlarda oldukça popüler bir seçim olan Fizz’i Alphari için kilitleyen ekip, ormanda Rengar, aşağı koridorda Ezreal-Karma seçerken, PowerOfEvil’ın ellerine Syndra verdi. Buna karşılık mutlak galibiyetle Vadi’ye inen Fnatic, ilk maçta takımın en etkili oyuncusu konumunda bulunan Rekkles’a Kennen alarak seçimlerine başladı. Fiora ile varlık gösteremeyen sOAZ için ise tank bir şampiyon olan Nautilus’u tercih eden ekip, Broxah’a yine Lee Sin verdi. Maçı baştan sona kadar üstün götüren taraf Fnatic’ti. İlk maçtaki halinden eser olmayan ekip, henüz 20. dakikada altında farkını 10 binlere kadar çıkardı ve Baron aldı. Güçlendirme ile ortadan baskı kuran ve Rekkles’ın üçte üçüyle Nexus’u düşüren FNC, seriyi 1-1’e getirdi.

Serinin ve normal sezonun son maçında Fnatic, ilk seçimden sOAZ için Shen kilitledi. Caps’e Ryze veren ekip, Broxah ve Rekkles için yine aynı şampiyonları tercih ederek Kennen ile Lee Sin’i almayı başardı. Misfits’te ise üst koridora Renekton, ortaya Vladimir ve nişancıya Ashe seçilirken, destek pozisyonunda son zamanlarda pek sık görmediğimiz Miss Fortune tercih edildi. Henüz 10. dakikada alt koridor inhibitör kulesiyle son dış kulesi arasında dive atmaya çalışan Fnatic, buradan oldukça dezavantajlı ayrılarak işini zora soktu. Ancak daha sonra toparlanan ekip üst koridorda çıkan takım savaşında katliam yaparak Baron’u kesti. 29’da baskısı sonrası oyunu bitiren ekip, playoff’lara katılmaya hak kazandı. Bu sırada reji ekranın sol alt köşesinde yıkılan Betsy’yi göstererek, ROCCAT oyuncularının o andaki durumunu gözler önüne serdi.

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi Playoff eşleşmeleri şu şekilde:

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir