League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde heyecan 6. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor. İlk gün, oynanan MSF-UOL ve H2K-FNC serileri ile tamamlandı.

Geçtiğimiz hafta IEM Katowice 2017 turnuvası sebebiyle maç oynanmayan EU LCS’te, 6. haftanın ilk gününde açılış serisi Misfits ve Unicorns of Love arasında oynandı. Bir önceki hafta namağlup unvanını kaybeden UOL’de kötü gidiş bu hafta itibariyle de sonlanmadı. Günün ikinci serisinde ise H2K, Fnatic karşısında kısa sürede temiz bir galibiyet almayı başardı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Unicorns of Love 1-2 Misfits

Haftanın ilk serisinde seçim yasaklama ekranında mavi tarafta bulunan Unicorns of Love, Exileh için Jayce, başarılı ormancısı Xerxe için ise Graves almayı tercih etti. Buna karşılık Misfits tarafında son haftaların formda ismi PoverOfEvil Orianna, Alphari ise özellikle Kore’de sıkça gördüğümüzü Renekton üst koridor seçiminde bulundu. Maça etkili başlayan Misfits, Kakao’nun üst koridora yaptığı baskın sonrasında ilk kan skorunu Vizicsacsi’den almayı başardı. Üst koridora gitmeye devam eden Kakao, takımının buradan ilk kule skorunu almasında büyük rol oynadı. Rakibinin hamlelerine karşılık vermekte zorlanan Unicorns of Love, Baron’da çıkan savaşta üç skor verdi ve güçlendirmeyi de kaybetti. Üst ve alt koridorlardan ittirmeye başlayan Misfits, inhibitörleri açtı ve ardıdan Kadim Ejder’i de alarak ilk maçtan galibiyetle ayrılmayı başardı.

Serinin ikinci maçında PowerOfEvil’ın orta koridor Ahri tercihi dikkat çekti. Uzun süredir profesyonel sahnede görmediğimiz şampiyon ile çok iyi oyunlar çıkaran başarılı oyuncu, buna rağmen serinin üçüncü maça uzamasına engel olamadı. Maça yine kötü başlayan Unicorns of Love, ilk kan ve ilk kuleyi yine rakibine kaptırdı. Aşağıda yalnız yakaladıkları Ashe için dört ulti kullanan ve skoru almayı başaran UOL, bu dakikadan sonra biraz toparlandı.  Baron’da çıkan savaşta rakibine dört skor verip inhibitörünü kaybetmesine rağmen, orta koridorda üst üste iki takım savaşından üstün ayrılan Unicorns, Baron ve Kadim Ejder’i de alıp seriyi üçüncü maça uzattı.

Üçüncü maçta Alphari, ilk maçta olduğu gibi yukarı koridorda yine Renekton tercihinde bulundu. Rakibi Vizicsacsi ise buna Trundle alarak karşılık verdi. Misfits’te PowerOfEvil tekrar Ahri seçerken, UOL’de Xerxe üst üste üç maç Graves oynadı. İlk maçın yıldızlarından Kakao, bu maça da etkili başladı. Üst koridora baskın atan başarılı ormancı, ilk kan skorunu Renekton’a bıraktı. Maç başında çok üstün bir oyun ortaya koyan Misfits’e karşılık vermekte zorlanan Unicorns of Love, Xerxe’nin Baron’u çalmasıyla bir nebze toparlanmaya çalıştı. Ancak çok önde olan Misfits’i, rakibindeki güçlendirme pek de etkilemedi. Haritanın farklı yerlerinde tek tek yakalanıp ölen UOL oyuncuları, Misfits’in seriyi kazanıp sıralamada üstlerine çıkmasını kolaylaştırdı.

H2K 2-0 Fnatic

Intel Extreme Masters Katowice turnuvasından birkaç gün önce dönen H2K, Unicorns of Love gibi kötü bir performans göstermesi beklenirken, Fnatic karşısında çok rahat bir galibiyet aldı. İlk maçta Jayce alan Caps’e karşı Syndra tercih eden Febiven etkili bir oyun ortaya koydu. Oyunun henüz başında sOAZ ve son haftaların yıldızı Broxah ile 1v2 savaşan Odoamne, Nautilus ile ilk kanı dökmeyi başardı. Fnatic ise buna üst koridorda çıkan savaşta aldığı dört skor ile cevap vermeye çalıştı. Ancak maç boyunca hep doğru şeyleri yapmayı başaran H2K, Baron’a yönelen Fnatic’i katliam yaparak cezalandırdı ve güçlendirmeyi aldı. Bu aşamadan sonra işi kolaylaşan H2K, sırasıyla üç inhibitörü de aldı ve mücadeleden galibiyetle ayrıldı.

İkinci maçta daha da vasat bir Fnatic performansı izledik. Üst koridorda yine Nautilus alan Odoamne’ye karşı Gragas oynamayı tercih eden sOAZ, etkili bir maç çıkaramadı. Orta koridorda ise ilk maçtaki eşleşmenin aynısına şahitlik ettik. Elise oynayan Broxah’ın, nehirde Febiven’i kesmesine rağmen takım olarak kötü bir savaşa giren Fnatic, Nuclear’ın iki skor almasına engel olamadı. Maçı başından sonuna kadar önde götüren H2K, Baron güçlendirmesi ile tek bir ittirme yaparak mücadeleden üstünlükle ayrıldı ve ligdeki altıncı galibiyetini aldı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir