League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 7. Hafta 3. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde 7. hafta heyecanına, oynanan Team Vitality – ROCCAT ve Misfits – H2K  serileriyle devam edildi.

Haftanın ilk gününde Origen ile karşılaşıp, ligdeki ilk galibiyetini alan ROCCAT, en yakın rakibi Vitality’yi yakalama amacıyla çıktığı karşılaşmadan net bir sonuçla mutlu ayrılmayı başardı. Böylece ilk altı hafta sürekli olarak mağlubiyet alan ekip, bir haftada iki galibiyet birden almayı başardı. Günün ikinci serisinde son haftaların formda ekibi Misfits, H2K ile kozlarını paylaştı ve rakibi karşısında adeta bozguna uğradı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team Vitality 0-2 ROCCAT

Günün ilk maçının seçim yasaklama ekranında göze çarpanlar, Betsy’nin orta koridor Azir tercihi, AoD’nin destek Zilean’ı ve Phaxi’nin yukarı koridorda Kennen karşısına Renekton kilitlemesi oldu. İlk kan orta koridora baskını sonrası Azir’i keserek rahat bir skor alan Djoko’ya gitti ve Vitality maça üstün başlamış oldu. Maça, rakibe verdiği basit skorlarla başlayan ROCCAT, Betsy’nin kombosunu yaparak takımına aldırdığı ormancı skorundan sonra toparlandı. İki Ejder, ardından Baron’u alan ekip, bu güçlendirmeyle inhibitör kulesi dahi düşürmeyi başaramadı. Daha sonra 39. dakikada Baron’u tekrar kesen ROC, bu sırada Cabochard’ın alt koridor inhibitörünü düşürmesine engel olamadı. Ejder etrafında çıkan savaşı kazandıktan sonra alt koridordan baskısını artıran ekip, iki dakika içinde maçı bitirmeyi başardı ve seride 1-0 öne geçmiş oldu.

Serinin ikinci maçında ROCCAT, yukarı koridora Renekton alan rakibine Gnar ile cevap verdi. Destek pozisyonunda Brand tercih eden AoD’nin de bu seçimi dikkate değerdi. İlk maçta olduğu gibi serinin bu karşılaşmasında da ilk kan, bu kez üst koridora baskın yapmayı tercih eden Djoko’ya gitti. Ardından karşılıklı skorlara sahne olan mücadelede, takımlar başa baş bir mücadele içine girdi. 30. dakikayı geçtiğimizde Vitality’nin altın farkını yavaş yavaş yükseltmeye başladığını gördük. Rakibinin başlattığı Baron’u da çalmayı başaran ekip, baskısını artırmaya başladı. ROCCAT ise buna hızlıca aldıkları Kadim Ejder ile cevap verdi. Böyle olunca açılmaya başlayan farkı kapandı ve uzun bir mücadeleye şahitlik ettik. Baron’a başlayan ve bu kez çaldırmayan ROC, orta koridordan baskı kurdu ve iyi bir kuşatmayla 50. dakikada Nexus’u düşürdü.

Misfits 0-2 H2K

Geçtiğimiz hafta Unicorns of Love ve Origen’i yenen Misfits, bu galibiyet serisini H2K karşısında sürdürmeyi başaramadı. Serinin ilk maçında mavi tarafta bulunan ekip ilk seçimden Rengar almayı tercih etti. Son haftalarda çok formda olan PowerOfEvil için de metanın popüler şampiyonlarından Ahri MSF, destek ve üst koridorda tank seçimlere gitti. Buna karşılık H2K’de Jankos Kha’zix alırken, Febiven Syndra kilitledi. Alt koridorda takım halinde baskı kurma stratejisiyle maça başlayan Misfits, burada skorlar almasına rağmen ilk kuleyi rakibinin düşürmesine engel olamadı. Baron almak isteyen H2K, ilk seferde rakibi tarafından durduruldu ancak bundan beş dakika sonra güçlendirmeyi hanesine yazdırdı ve koridorların kontrolünü ele geçirmiş oldu. Dış kuleleri alan ekip, başa baş giden savaşların birinde rakip ormancıyı düşürünce tekrar Baron’u kesmeyi başardı. Bu güçlendirme ile orta koridordan baskı kuran H2K, katliam yaparak maçı bitirmeyi başardı.

7.4 yamasında oynanan EU LCS 7. haftasında serinin ikinci maçında açıkta kalan LeBlanc’ı ilk seçimden alan H2K, Jankos’a ise oynamaktan hoşlandığı Lee Sin’i verdi. Buna karşılık Misfits tarafında Kakao’nun orman Ivern aldığını gördük. LB’yi rakibe kaptıran MSF, bunun acısını henüz ilk dakikalarda çekmeye başladı. Orta koridorda ilk kanı alan Febiven, koridorda hakimiyetini karşı tarafa kabul ettirmiş oldu. Jankos’un erken oyundaki etkinliği sayesinde tüm çıkan Ejderler’i ve Baron’u almayı başaran H2K, ilk maça göre çok daha rahat bir oyun oynadı. 34. dakikada üst koridordan yaptığı baskın sonrası Nexus’u düşüren ekip seriden 2-0 üstünlükle galip ayrılmayı başardı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir