League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 8. Hafta 3. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde 8. hafta heyecanı, üçüncü günde oynanan Giants-ROCCAT ve Splyce-Origen serileriyle sona erdi.

Günün ilk serisinde son haftaların yükselişteki takımı ROCCAT, alt sıraları yakından ilgilendiren mücadelede Giants ile karşılaştı ve güzel oyun anlayışını sürdürerek temiz bir galibiyetle haftayı kapattı. Giants ise sıralamada rakibini yakalama şansını böylelikle elinin tersiyle itmiş oldu. Günün diğer serisinde galibiyetsiz Origen, Splyce ile kozlarını paylaştı. Hiçbir varlık gösteremeyen ekipte yeni transferin de ortaya bir şeyler koyamadığını gördük. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Giants 0-2 ROCCAT

Serinin ilk maçında mavi tarafta bulunan ve ilk seçim avantajına sahip olan Giants, bu hakkını ormanda Memento için Rumble kilitleyerek kullandı. Night için de Ahri alan ekibe, üst koridor Gnar ve orta koridor Ekko seçimleriyle karşılıl veren ROCCAT, ormancısı Maxlore’un ellerine ise Graves vermeyi uygun gördü. Yukarı koridorda iki skor çıkarmasına rağmen, minyon sayısında çok geride olan Giants, rakibine üst üste iki takım savaşında skorlar da verince çok geriye düşmüş oldu. Üç Ejder güçlendirmesi alan ROC, Baron’u da kestikten sonra kurduğu baskıyla üç inhibitörü birden düşürdü ve 33. dakikada maçı sonlandırmayı başardı.

İlk maç Gnar ile çok etkili olan ve attığı ultilerle takım savaşlarının kaderini değiştiren Phaxi, rakip tarafından yasaklanmadığını görünce ilk tercihten yine aynı şampiyonu kilitledi. Betsy ise geçtiğimiz gün Fnatic’e karşı aldığı ve başarılı bir performans ortaya koyduğu Swain’i bu maçta da seçmeyi uygun gördü. GIA tarafında ise Memento yine orman Rumble oynamayı tercih etti. Ortada Night’ın bire bir pozisyonda Betsy’yi kesmesi, daha sonra da aşağı koridordan da skorlar çıkmasıyla bir anda öne geçen Giants, serinin ikinci maçına iyi bir başlangıç yapmış oldu. Ancak oyun boyunca geride olan ROCCAT, güzel bir rotasyonla Baron güçlendirmesini aldı ve kurduğu baskıyla maçı bitirmeyi başardı.

Splyce 2-0 Origen

Favori olarak çıktığı seride orta koridor Ahri tercih eden Splyce, üst koridorda Wunder için Fizz kilitledi. Bu seçim kimileri tarafından sürpriz olarak nitelendirilse de, hafta için tekli dereceli sırada çokça seçildiğini gördüğümüz ve hatta yayını sırasında Thaldrin’in de karşısına gelip oldukça etkili olan Fizz üst koridor, tercih edilmesi beklenen bir seçimdi. Çok güçlü durumda olan şampiyonla yukarıda bire birde Satorius’u kesen Wunder, koridorda hakimiyetini ortaya koydu. Diğer koridorlarda da skorlar alan SPY, 25 dakikada yaklaşık 10 bin altın farkı yakaladı ve Fizz’in üçte üç aldığı takım savaşının ardından mücadeleyi sonlandırdı.

İlk maçta kendilerini perişan eden Fizz’i yasaklamayan Origen, Wunder’in ilk tercihten bu şampiyonu almasına imkan sağlamış oldu. Karşısına ise bu kez Rumble tercih eden ekip, ortada ise Naehyun için Talon kilitledi. Bu maça da üstün başlayan Splyce, ortada bire bir pozisyonda Sencux’ın Vladimir ile Talon’u kesmesi sonucu ilk kan skorunu hanesine yazdırdı. Aşağıda Camille destek tercihiyle agresif bir oyun ortaya koyan ve skorlar alan ekip, roam sonucu iki skor alan Talon sayesinde rakibinin tekrar oyuna ortak olmasına engel olamadı. Ancak sonrasında aldığı skorlar ve Ejder güçlendirmeleriyle tekrar öne geçen SPY, Origen Baron’u çalıp maçı bir miktar uzatsa da, ormanda çıkan savaştan yaptıkları katliam sonrası Nexus’u düşürerek seriyi 2-0’a getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir