League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 9. Hafta 1. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde heyecan 9. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor. İlk gün, oynanan VIT-SPY  ve GIA-G2 serileri ile tamamlandı.

Artık sonlarına yaklaştığımız EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde özellikle alt sıralarda büyük bir çekişme var. Bu anlamda büyük önem taşıyan dokuzuncu hafta, Splyce ve Team Vitality arasındaki mücadele ile başladı. Son haftalarda formda olan Splyce, güçsüz rakibini 2-0 ile geçmeyi başardı ve ligdeki galibiyet sayısını yediye çıkardı. Günün diğer serisinde namağlup G2, son sıralarda yer alan Giants’ı kolay bir şekilde yendi ve kusursuz liderliğini sürdürdü. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team Vitality 0-2 Splyce

Serinin ilk maçında mavi tarafta olan Vitality, ilk seçim hakkını Lulu’yu alarak kullandı. Ortada Vladimir, nişancı pozisyonunda da Lucian ile oynamayı tercih eden ekip, orman için ise Lee Sin kilitledi. Buna karşılık ilk iki seçiminde Ashe ve Elise seçen Splyce tarafı, yukarıda Kennen, destekte Thresh almayı uygun gördü. Maça beklenildiği gibi Splyce üstün başladı. Skorsuz geçen ilk on dakikada ilk kuleyi düşürüp altında bir miktar öne geçen ekip, Hachani skorunu aldıktan sonra açıldı ve rakibini ezmeye başladı. Alev ve Daj Ejderleri’ni alan ve bu sırada tek tek yakalanan Vitality oyuncularını da kesen SPY, bu sezon en etkili oyununu ortaya koydu. 23. dakikada tek skor verdiği maçı bitirmeyi başaran ekip, 2017 EU LCS Bahar Mevsimi’nin bu en hızlı oyununun ardından çeyrek finaldeki yerini garantilemiş oldu.

İlk seçim hakkı kendilerinde olan Splyce ekibi, şu an için güçlü durumdaki Lulu’yı kilitledi. Bard ve Renekton’un yanı sıra orta koridorda Vladimir alan Vitality karşısında, Kassadin alan SPY, bu doğru tercihin meyveleri maç içerisinde topladı. Skorda ve altın farkında başlarda geri düşse de orta koridordaki takım savaşından katliam yaparak çıkan ekip, Baron’u da alınca baskısını artırmaya başladı. Güçlendirme ile koridorları ittirmeye başlayan SPY, 35 dakika süren mücadeleden güzel bir geri dönüşle galip ayrılmış oldu.

Giants 0-2 G2 Esports

Elise, Caitly ile ilk maç seçimlerine başlayan Giants, ortada Night’ın ellerine Talon verdi. G2 Esports ise buna karşılık yukarıda Rumble, ortada ise Zilean ile maça çıkmayı uygun gördü. Henüz minyonlar çıkmadan önce ormanda beş kişiyle Memento’yu yakalayan G2’da ilk kan skoru Trick’e gitti. Buna rağmen pek fazla hareketlilik olmayan mücadelede takımlar başa baş bir oyun ortaya koydu. Ancak maça favori olarak çıkan G2, üstünlüğünü yavaş yavaş rakibine hissettirmeye başladı. Her koridordan skor almayı başaran ekip, bir anda öne geçti. Buna karşılık iyi bir rotasyonla Baron’u kesen Giants, maça tekrar ortak olmaya çalıştı ancak bu güçlendirme dahi onları rakip karşısında avantajlı duruma getiremedi. Katliam yapan G2, 35. dakikada ilk oyunu sonlandırmayı başardı.

Bu kez mavi tarafta olan G2, Expext için yine Rumble kilitledi. Ormanda Rengar, destekte Rengar ve orta koridorda Ekko seçen Giants, Talon’u bu kez üst koridor için almayı uygun gördü. İlk maçta ilk kan skorunu veren Memento, bu kez ortada Perkz’ü keserek intikamını almış oldu. Serinin ikinci mücadelesi de başa baş mücadeleyle start aldı. Yukarıda bire iki pozisyonda skor alan Expect’e karşılık Giants, aşağıda kule altı baskınında iki skor birden almayı başardı. Baron alan G2, yine avantajlı konuma geldi. Önce alt koridora baskı yapıp inhibitör alan ekip, daha sonra yukarıda kuşatma sırasında katliam yaptı ve 34. dakikada maçı bitirmeyi başardı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir