League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 9. Hafta 2. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde heyecan 9. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor. İkinci gün, oynanan MSF-ROC  ve OG-UOL serileri ile sona erdi.

Günün ilk serisinde son haftaların flaş ekibi ROCCAT, iyi bir sezon geçiren ve şu an için A grubunda G2’nun ardından ikinci sırada yer alan Misfits ile karşı karşıya geldi. İlk haftalarda galibiyetle tanışamamış ROC, Misfits’i de devirerek üst üste beşinci serisini kazanmış oldu. Böylelikle sıralamada Fnatic’i geride bırakan takım, bu performansıyla playoff’larda da iyi bir sonuç elde edebilir. Öte yandan Unicorns of Love da henüz galibiyeti olmayan Origen ile kozlarını paylaştı. Favori çıktığı seriden 2-0 ile temiz bir galibiyet alan UOL, B grubundaki liderliğini sürdürdü. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Misfits 0-2 ROCCAT

Serinin ilk maçında Misfits’te Kakao Rengar, Ignar Zyra oynarken, PowerOfEvil orta koridora Karma almayı tercih etti. Buna karşılık ROCCAT tarafında ise Phaxi yukarı koridor Gragas, Betsy ise orta koridor Vladimir kilitledi. Bu tercihiyle oyun başında bire birde PowerOfEvil’a skor verse de daha sonra güçlenerek takım savaşlarında çok fazla hasar çıkaran başarılı orta koridor, maça damgasını vuran isimlerden biri oldu. İlk kanı ise, rakibinin kaçtığı yere Gragas ile E-Sıçra kombosu yapan Phaxi aldı. Maç bir o tarafa bir bu tarafa gitti geldi ancak bir dakikadan sonra ROCCAT’in üstünlüğü ele aldığına tanıklık ettik. Aşağı koridorda kule altında iki skor alıp öne geçen Misfits, ormanda rakibine üç skor birden verince, Baron ve ardından da Kadim Ejder alan ROC, bu güçlendirmelerle oyunu bitirmekte zorlanmadı.

İkinci maçta son haftaların formda ismi Phaxi, Rumble karşısına Gnar alırken, Maxlore’un yine Graves tercih ettiğini gördük. Orta koridorda Kassadin, nişancı pozisyonuna da Ziggs alan ROCCAT, hasar potansiyeli yüksek bir kompozisyon kurmuş oldu. Buna karşılık Misfits tarafında PowerOfEvil Vladimir alırken, Hans Sama nişancı pozisyonuna Ezreal seçmeyi uygun gördü. Uzun bir süre skor olmayan maçta ilk kan, ormanda Ignar’ı yakalayıp kesen Hjarnan’a gitti. İki takımın da kontrollü oynamayı tercih ettiği mücadelede, Baron savaşında üç skor alan ROC bir anda öne geçmiş oldu. Alt koridordan baskısına başlayan ekip, üç inhibitörü de düşürerek seriden 2-0 galip ayrılmayı başardı.

Origen 0-2 Unicorns Of Love

Ligde galibiyeti bulunmayan Origen’de yeni ormancı Cinkrof ilk maç için Rengar tercih ederken, xPeke Karma, Naehyun ise Orianna seçti. Unicorns Of Love tarafında ise ilk seçimden Samux için Caitlyn kilitlenirken, Exileh orta koridor Talon, Xerxe ise Warwick almayı uygun gördü. Serinin ilk maçında UOL’nin çok üstün olduğunu gördük. Mevsimin en hızlı galibiyetlerinden birini alan ekip, rakibine adeta göz açtırmadı. Ortada Xerxe’nin baskını sonrası ilk kanı alan Exileh, Naehyun karşısında bir anda öne geçmiş oldu.  Aşağıda ilk kuleyi alan, ormanda skorlar almaya devam eden UOL, 21’de aldığı Baron sonrası alt koridordan baskı yaparak inhibitör aldı. Tam geri çekildiği sırada rakibinin savaş başlatması sonucu üç skor alan ekip, böylece Nexus’u düşürmeyi başardı ve 1-0 öne geçti.

İlk maçta etkili olan Xerxe, bu maça da Warwick tercih ederek başladı. Karşıda hiç yetenek gücü şampiyon olmamasına rağmen Exileh’ın da orta koridor Kassadin aldığını gördük. Son olarak Hylissang için de Taric kilitleyen ekip, seçim yasaklama aşamasını böylelikle tamamlamış oldu. Origen’de ise Naehyun Jayce alırken, xPeke Tahm Kench kilitledi. Ormancı baskını gelmesine rağmen yukarıda rakibini kesen Vizicsacsi ilk kanı almayı başardı. Ancak oyun başında Vadi’de Origen üstünlüğü hakimdi. Cinkrof’un Lee Sin ile etkili olması ve erken dakikalarda üç skor alarak güçlenmesi sonucu rakibini zorlayan OG, bu avantajını fazla koruyamadı. Warwick ve Kassadin’in güçlenmesi sonucu geri dönen UOL, 25’te Baron aldı ve orta koridor baskısı ile maçı sonlandırmayı başardı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir