League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi Çeyrek Final: FNC-H2K

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi playoff’larında çeyrek final heyecanı, Fnatic ile H2K arasında oynanan ve büyük heyecana sahne olan karşılaşmanın ardından sona erdi.

İyi bir normal sezon aşaması geçiren ve rakibini yeneceğine kesin gözüyle bakılan H2K, Fnatic’in etkili oyununa bir türlü cevap vermeyi başaramayınca Vadi’den 3-0 yenik ayrılarak playoff’lara veda etti. Serinin ilk maçında takım halinde iyi mücadele eden Fnatic’te ön plana çıkan bir isim de vardı: Rekkles. Geçtiğimiz hafta içi en iyi takımlar oylamasında takımını temsil eden tek isim olan Rekkles, ilk maçta sürpriz bir Twitch tercihi yaparak izleyenleri şaşırttı. Mahvolmuş Kralın Kılıcı, Runaan’ın Kasırgası ve Ebedi Kılıç’ın ardından tank eşyalara yönelen oyuncu, Twitch’in bu üç ana eşyasıyla maçı domine etmeyi başardı. H2K tarafında ise Febiven ile Jankos etki göstermeye çalışsa da takım savaşlarında sinerji sorunu yaşayan ekip, mağlubiyetten kurtulamadı. Oyunun en kötü ve etkisiz ismi ise şüphesiz maçı Nautilus ile 0-7-0 tamamlayan Odoamne oldu.

İkinci maçta da Rekkles fırtınası esti. Uzun zamandır profesyonel sahnede göremediğimiz Vayne’i kilitleyen başarılı nişancı, mobilite anlamında sıkıntılar yaşayan şampiyonla hiç ölmeyerek maçı 6-0-5 ile muazzam bir şekilde tamamladı. Yine ormancı Broxah da Fnatic’te iyi performans gösterenlerden biriydi. İlk iki maçın en etkili isimleri Broxah ve Rekkles, üçüncü maçta da harikulade bir oyun ortaya koydular. Bu oyunculara Aurelion Sol ile eşlik eden Caps de performansıyla dikkat çekti. Bir pozisyonda üçte üç alan “Baby Faker”, rakibin fişini çekmede etkili oldu.

Böylece çeyrek final aşamasını geçen Fnatic, 15 Nisan’da yarı finalde G2 Espors ile karşı karşıya gelecek. Yarı final aşamasının bir diğer karşılaşması ise Unicorns of Love ile Misfits arasında olacak ve 16 Nisan pazar günü oynanacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir