League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

Sürprizler, rekabet ve heyecanın eksilmediği EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nin ilk haftasına oynanan 2. gün maçlarıyla devam edildi.

İlk gün H2K’in Origen’i rahat bir şekilde 2-0 ile geçtiği ve geçtiğimiz yılın şampiyonu G2’nun Fnatic’i devirmeyi başardığı serilerin ardından ikinci günde ligin yeni ekibi Misfits, Giants ile karşılaşırken, Unicorns of Love ile Team Vitality karşılaştı.

Misfits 2-1 Giants

İlk maçın seçim yasaklama ekranında göze çarpanlar Kakao’nun Kha’zix, Ignar’ın destek Thresh ve Flaxxish’in Illaoi tercihleri oldu. Yasaklama olarak ise bundan sonra da muhtemelen sıklıkla göreceğimiz Katarina, Rengar ve Camille gibi şampiyonlar seçildi. Maçta ilk kan, alt koridora baskın yapan ve Thresh’in yakaladığı Varus’a son vuruşu yapmayı başaran tecrübeli ormancı Kakao oldu. İlk 20 dakika Misfits’in üstünlüğü ile geçildi ve Giants ekibi bu baskıya karşı hiçbir varlık gösteremedi. Daha sonra toparlanan Giants, 28. dakikada orta koridor ikinci kulesini de almayı başardı ve altın farkında öne geçti. Kadim Ejder’i almayı başaran Misfits’i Baron etrafında çıkan savaşta alt etmeyi başaran Giants, rakibinin farkı açmasına engel oldu. Tekrar Baron’a yönelen Misfits, bu güçlendirmeyi Memento’nun çalmasını önleyemedi ve ilk maç Giants’ın galibiyetiyle noktalandı.

İkinci maçta Kakao tekrar Kha’zix tercihinde bulunurken, PowerOfEvil en sevdiği şampiyon diyebileceğimiz Orianna’yı aldı. Giants ekibinde ise göze çarpan seçim, Flaxxish’in üst koridora Kennen tercihi oldu. Bolca skor olduğunu gördüğümüz serinin ikinci maçının izleyenlere bu yönden keyif verdiğini söyleyebiliriz. 24. dakikada Baron’a başlayan Misfits, kendisini engellemeye çalışan Memento’yu ultisi ile engelleyen destek Malzahar sayesinde güçlendirmeyi aldı ve koridorlarda baskı kurarak rakibini 26 dakikanın sonunda rahatça mağlup etti. Böylece seri üçüncü maça uzamış oldu.

Serinin son maçında özellikle PowerOfEvil’ın üstün oyunu sayesinde zorlanmayan Misfits ekibi, 23. dakikada Baron etrafında çıkan savaşta rakibinin dört oyuncusunu öldürmeyi başardı ve altın farkının 6 binlere kadar çıkarmış oldu. Bundan yaklaşık 10 dakika sonra tekrar Baron’a yönelen Misfits, Memento’nun bu güçlendirmeyi ikinci kez çalmasına engel olamadı. Buna rağmen farkı açmış olan rakibini yakalayamayan Giants ekibi, 36 dakika süren mücadeleden mağlubiyetle ayrılmış oldu ve Misfits güzel bir geri dönüşle ligdeki ilk maçında ilk galibiyetini aldı.

Unicorns of Love 2-0 Team Vitality

Günün ikinci serisinde, kadrosunu Dark Passage’dan da tanıdığımız Xerxe ile güçlendiren Unicorns of Love, Team Vitality ile karşı karşıya geldi. İlk maçta Rengar, Taliyah ve Malzahar gibi tercihler yapan Vitality’ye karşı UOL, orman Ivern, orta koridor Kassadin ve destek Lulu seçimleri yaptı. Üçüncü dakikada üst koridora baskın yapan Xerxe, Ivern ile serinin ilk kanını almayı başardı ve ligdeki ilk skorunu kayıtlara geçirmiş oldu. 23. dakikada rakibinin üç oyuncusunu katletmeyi başaran UOL, daha sonra Baron’a yöneldi ve aldığı bu güçlendirme ile koridorlarda baskı kurmaya başladı. Orta koridorda çıkan savaşta katliam yapmayı başaran ekip, 27. dakikada Nexus’a vurmaya başladı ve Unicorns of Love, serinin ilk maçını rahat bir şekilde kazanmış oldu.

Serinin ve günün son maçında, seçim yasaklama ekranı heyecanla tamamlandı. UOL adına Vizicsacsi Camille seçiminde bulunurken, Cabochard karşısına Fiora, Djoko da ormana Olaf almaya karar verdi. Tüm bunların yanında ilk maçın yıldızlarından Xerxe de orman Rumble tercihinde bulundu ve henüz maçın 6. dakikasında üst koridorda ikide iki yaparak bir anda öne geçti. Oyunun ilk yirmi dakikasında üstünlük sağlayan Vitality, özellikle Fiora ve Taliyah’ın etkili oyunuyla koridorlarda baskı kurmaya başladı. Ancak 28. dakikada Baron’u almayı başaran Unicorns of Love, oyunu orta koridordan yaptıkları tek ittirme ile bitirdi ve galibiyeti hanesine yazdırmış oldu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir