League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 1. Hafta 3. Gün

Üç maçlı serilere geçişin ardından çok daha heyecanlı hale gelen EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde ilk hafta maçları tamamlandı.

Haftanın üçüncü günü, geçtiğimiz sezonun şampiyonu G2, ROCCAT ile karşılaşırken, iki gün önce Origen’i mağlup etmeyi başaran H2K de Splyce ile oynadı.  İlk günü kayıpsız kapatan iki ekip de haftanın kapanış serilerinde üstün bir oyun ortaya koydu. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

ROCCAT 0-2 G2

İlk maçta ROCCAT’in tamamı kitle kontrolüne sahip şampiyonlardan oluşan kompozisyonuna karşı G2 tarafında destek oyuncusu Mithy, Tahm Kench tercihi ile kaçış mekaniği olmayan Jhin’i korumaya yönelik bir tercihte bulundu. İlk kan, Expect’in kötü oyununu iyi değerlendiren Phaxi’ye gitti ve ROCCAT oyuna önde başladı. Buna rağmen oyundaki üstünlüğü kısa bir süre sonra G2’ya bırakan ekip, maç boyunca savunma yapmak zorunda kaldı ve 38. dakikada çıkan takım savaşı sonrası tüm üyelerini kaybedince ilk maçtan mağlup ayrılmış oldu. Mücadeleye damgasını vuran isimler ise Perkz ve 8-0-7’lik performansıyla başarılı nişancı Zven oldu.

İlk oyunda ROCCAT’in tercihleri olan Ashe, Zyra ve Lee Sin’i bu kez G2 ekibi alırken, Mithy’nin iyi bir oyun ortaya koyduğu Tahm Kench’i bu defa Wadid seçim yasaklama ekranında kilitledi. Bunun yanında Phaxi üst koridorda Shen’in karşısına Gangplank tercihinde bulundu. Maçtaki ilk kan, ilk oyunun yıldızı Perkz’e gitti ve LeBlanc oynayan başarılı orta koridor, bu oyunu da domine edeceğinin sinyallerini vermiş oldu. Maçın başından sonuna kadar açık ara bir üstünlüğe sahip olan G2, 32. dakikada Nexus kulelerini düşürdü. Daha sonra Baron güçlendirmesini de alan ekip oyunu rahatlıkla bitirmeyi başardı ve ilk haftayı iki galibiyetle sonlandırmış oldu.

H2K 2-0 Splyce

İlk maça üstün başlayan H2K, üst koridorda yapılan kule altı baskını sonrası ilk kan skorunu Jayce oynayan başarılı orta koridor Febiven’e bırakmayı başardı. Oyunun başından sonuna kadar hiçbir varlık gösteremeyen rakibini rahat bir oyunla geçmeyi başaran H2K’de Febiven mücadeleyi 9-0-10 ile tamamladı ve maçın yıldızı oldu. 30 dakika süren mücadelede sadece iki kule alabilen Splyce ekibinde herhangi bir oyuncu etki göstermeyi başaramadı. Oyunda en fazla minyon sayısına sahip Sencux maçı 1-5-0 ile tamamladı ve geçen sezonki halinden uzak bir performans sergiledi.

İkinci maçta ilginç bir kompozisyon kuran Splyce, üst koridora Kled, ormana Ivern alırken, orta koridor için Katarina’yı kapmayı başardı. Buna karşılık ilk maçın yıldızı Febiven, Cassiopeia tercihinde bulundu. Bu maça da oldukça üstün başlayan H2K ekibine karşı pek bir varlık gösteremeyen Splyce, mücadelenin 10. dakikasında aldığı skorlarla oyuna ortak olma sinyalleri verdi ancak bu durum pek uzun sürmedi. Sencux’ın kötü Katarina performansı, Ivern ve Kled’in etkisiz oyunları sebebiyle rakibi karşısında direnç gösteremeyen Splyce, 27 dakika süren mücadeleden mağlubiyetle ayrıldı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir