League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 2. Hafta 4. Gün

Ligde henüz galibiyet almayı başaramayan dört takımın mücadele ettiği EU LCS 2. Hafta son gün karşılaşmaları tamamlandı.

Daha önce Splyce ve Unicorns of Love ile oynayıp bu maçlardan yenilgiyle ayrılan Team Vitality, xPeke’nin takımı Origen ile karşılaştı. Nispeten rahat bir seri geçiren ekip, ilk galibiyetine ulaşmayı başardı. Giants ise üçüncü maça uzayan seride ROCCAT’i geçerek kötü gidişe dur dedi. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team Vitality 2-0 Origen

Meta dışı seçimlerin yapılmadığı serinin ilk maçında Origen, biraz daha takım savaşı ağırlıklı kadro oluşturmayı tercih etti. Üst koridora Maokai, orta koridora Orianna alan ekip, nişancı pozisyonu için de Varus seçiminde bulundu. Buna karşılık Vitality, aradan çıkarmaya yönelik bir kompozisyon kurarak, ormana Kha’zix, üst koridora Shen tercih etti. Kha’zix, üst ve orta koridoru kamplaması sonucu hem kendi kasıldı hem de Corki rakibi karşısında üstünlük kurdu. Aradan çıkarma işini çok iyi gerçekleştiren ekip, tam anlamıyla bir takım savaşı yapmadan mücadeleyi 30 dakikada bitirdi ve seriye galibiyetle başladı.

İkinci maça metanın en güçlü destek şampiyonlarından Malzahar’ı alan Vitality’ye, Lulu’yu alarak cevap veren Origen, üst koridorda Satorius için Rumble tercih etti. İlk mücadelede Djoko’nun Kha’zix ile ortaya koyduğu başarılı performansa yaklaşmayı dahi başaramayan Wisdom, etkisiz bir maç çıkardı. İlk 10 dakikada dört skor vererek çok geriye düşen ormancı, sonraki dakikalarda biraz olsun toparlanmayı başardı ancak bu takımı için yeterli olmadı. İki kez Baron’a yönelen Origen, ilkinde takımının dört üyesini burada çıkan savaşta kaybederken, ikincide alt koridordan ayrık ittirme yapan Ryze’a cevap veremeyerek inhibitörü teslim etti. 42. dakikada çıkan takım savaşını Cabochard’ın etkili oyunuyla kazanmayı başaran Vitality, mücadeleden galibiyetle ayrılmayı başardı.

Giants 2-1 ROCCAT

İlk maçın seçim yasaklama ekranında göze çarpanlar, ROCCAT’in Kha’zix karşısına ormanda Nocturne alması ve Night’ın orta koridor Taliyah tercihiydi. Henüz maçın 9. dakikasında alt koridorda çıkan takım savaşını çok iyi oynayan Giants ekibi, katliam yapmayı başardı. Yakalamış olduğu bu üstünlüğe üç Alev Ejderi ekleyen Giants, artık ilk maç için durdurulamaz hale geldi. Baron’u da hanesine ekleyen ekip, 33. dakikada üst koridorda kurduğu baskı ile hem takım savaşını kazandı, hem de oyunu bitirmeyi başardı. Maçın yıldızı ise kesinlikle Kha’zix performansıyla başarılı ormancı Memento oldu.

Kha’zix-Rengar mücadelesine şahitlik ettiğimiz serinin ikinci maçında ROCCAT adına Hjarnan nişancı pozisyonuna Sivir tercih etti. Başa baş giden takım savaşlarına sahne olan maçta iki takım da ikişer Ejder almayı başardı. 32. dakikada Baron’a başlayan ROCCAT, bu güçlendirmeyi ilk maçın yıldızı Memento’nun çalmasına engel olamadı. Buna karşılık orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan ekip, Dağ Ejderi avantajını da kullanarak oyunu bitirmeyi başardı ve seride durum 1-1’e geldi.

İlginç bir tercihin yapılmadığı serinin son maçında orta koridorda sıklıkla gördüğümüz Syndra-Ryze eşleşmesine şahit olduk. Destek pozisyonuna ise iki takım da dürtmeye yönelik şampiyonlar tercih etti ve Giants Zyra alırken, ROCCAT bunu karşısına Miss Fortune seçimini uygun gördü. Giants ekibinin başından sonuna kadar üstün götürdüğü maçta, arada geri dönüş sinyalleri veren ROCCAT, oyunda bir türlü üstünlüğü ele alamadı. Üç oyunda da Kha’zix alan Memento, bu maçta da çok etkili oldu. Başarılı oyuncunun üçte üç yaptığı takım savaşını kazanan Giants, önce Baron, daha sonra Kadim Ejder güçlendirmelerini alarak, üst koridordan kurduğu baskı sonucu maçı bitirmeyi başardı ve ligdeki ilk galibiyetine ulaştı.

EU LCS’te 4. Haftanın ardından puan durumu şu şekilde oluştu:

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir