League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nin üçüncüsü Fnatic oldu

Misfits ile üçüncü ve dördüncünün belirleneceği mücadelede karşılaşan Fnatic, etkili bir performans ortaya koyduğu seriden 3-0 galip ayrılarak EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’ni üçüncü sırada bitirmeyi başardı.

Ligde bir türlü istediği performansı vadiye yansıtamayan ve neredeyse playoff’lara katılma şansını elinden kaçıracak olan Fnatic, finallerde bambaşka bir görüntü ortaya koymayı başardı. İlk olarak ligin güçlü takımlarından H2K ile karşı karşıya gelen ve rakibini 3-0 ile rahat bir şekilde ekip, ardından yarı finalde karşılaştığı G2’ya boyun eğerek şampiyonluk şansını elinden kaçırmıştı. Bu serilerde özellikle Rekkles ve Caps’in performansları taraftarları tatmin etmiş, Fnatic normal sezon aşamasından oldukça farklı bir görüntü çizmişti. Diğer tarafta ise A grubunda G2’nun ardından ikinci gelen ve çeyrek final aşamasında zor da olsa Splyce eleyen Misfits, B grubunun lideri Unicorns of Love’a yarı finalde mağlup olunca final şansını elinden kaçırmıştı. Bu iki ekibin üçüncülük için mücadele ettiği seriden gülerek ayrılan taraf 3-0’lık net bir skorla Fnatic oldu.

Rekkles’ın uzun zamandır çok iyi performans gösterdiğini gördüğümüz Kennen’ı üç maçta da yasaklamayan, son iki maçta da Caps’in ellerine LeBlanc veren Misfits, seriyi adeta seçim yasaklama ekranında kaybetmiş oldu. İlk maçta 8-0-5’lik muazzam bir Kennen oyunu ortaya koyan Rekkles’a, serinin diğer iki maçında LB ile Caps de eşlik edince, Fnatic kolay bir galibiyet aldı ve 3-0’lık sonucun ardından EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’ni üçüncü sırada bitirmeyi başardı. Misfits’te üç maçta toplam olarak Alphari’nin bir, PowerOfEvil’ın da iki skor alabilmesi dikkatlerden kaçmadı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir