League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi üçüncüsü Fnatic oldu

H2K ile beş maçlık nefes kesen bir seri oynayan Fnatic, rakibini yenerek EU LCS 2017 Yaz Mevsimi üçüncüsü oldu. Takımın bu galibiyet ile hayal kırıklığı ile sonuçlanan Misfits serisinin ardından bir parça teselli bulduğunu söylebiliriz.

EU LCS’i gruplarında birinci olarak bitiren iki takımın üçüncülük karşılaşması büyük bir çekişmeye sahne oldu. Huni/ReignOver ikilisi gittikten sonra belki de en iyi mevsimi geçiren Fnatic, EU LCS şampiyonluğu için en büyük adaylardan birisiydi. Fakat tek bir tarz oynamaları ve genel olarak belirli şampiyonlar dışında ritim yakalayamamaları, ekibe Misfits karşısında ağır bir galibiyet yaşattı. H2K’yi LCS’e yükseldiğinden beri lig aşamasını etkili bir şekilde tamamlayan fakat mevsim finallerinde yokları oynayan bir takım olarak tanımlayabiliriz. 2017 Yaz Mevsimi’nde de klasik bir H2K performansı izledik. Lig aşamasında herkesi devirmeyi başaran ve mevsim finallerine Yarı Final’den başlayan takım, G2 karşısında yenilgi alarak üçüncülük maçı oynamak zorunda kaldı.

Serinin ilk dört maçı oldukça çekişmeli geçti. Özellikle de 42 dakika süren dördüncü maç Rekkles’ın kahraman performansına rağmen H2K’nin galibiyetiyle sonuçlandı ve seri beşinci maça uzadı. Dört maç böyle oynandıktan sonra seyirciler beşinci maçın da yakın geçeceğini düşünse de Fnatic bu planları bozdu ve ezici bir üstünlük sağlayarak rakibini yendi ve seriyi 3-2 kazandı.

Bu sıralamanın takımların Worlds şansını değiştirmediğini de ekleyelim. H2K de Fnatic de gauntlet turnuvasında oynamak zorunda olacak, fakat H2K, Fnatic’ten bir seri daha fazla kazanmak zorunda olacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir