League of Legends

EU LCS 2018 Bahar Mevsimi üçüncüsü Splyce oldu

Kopenhag’da düzenlenen EU LCS 2018 Bahar Mevsimi üçüncülük karşılaşmasında Vitality ile karşılaşan Splyce, rakibini 2-1 geriden gelerek 3-2 yendi ve bölgeyi Rift Rivals’ta temsil etme hakkı kazandı. 

EU LCS’in 2018 sezonunda büyük sürprizlere sahne olduğunu söylemek gerekiyor. Çaylak Giants kadrosunun büyük kısmını transfer eden Vitality mevsimin sürprizlerinden birisiydi. Uzun bir süre ligi ilk sırada götüren ekip son haftalarda G2 ve FNC gibi ekiplerin gelişmesine ayak uyduramadı ve zirveyi kaptırdı. Jizuke ve Minitroupax gibi yetenekli genç isimleri barındıran kadro büyük bir potansiyele sahip olsa da çok az sahne tecrübesi taşıyordu. Bu eksiklik çeyrek final eşleşmesi olan H2K serisinde kendisini fazlasıyla gösterdi. Finallerin en zayıf takımına iki maç veren VIT, seriyi de zar zor kazanmıştı.

Beklentilerin yüksek olduğu takımlardan bir diğeri de Splyce’tı. Geçtiğimiz yılki kadrosunu Kobbe hariç tamamıyla dağıtan ekip, Xerxe, Odoamne, Nisqy ve Kasing gibi yetenekli oyuncuları transfer etmişti. Sezon başında sinerji problemleri yaşamasına rağmen son haftalarda vitesi arttıran takım, ikincilik için G2 ile oynadığı eşitlik bozma maçını kaybetmeseydi finale dahi yükselebilirdi.

VIT-SPY serisinde yine VIT’in fazlasıyla problem yaşadığını gördük. İki takım da çok büyük makro hatalar yapmamasına rağmen bireysel performanslar serinin belirleyeni oldu. SPY’de Nisqy belki de kariyerinin en iyi serisini çıkarırken VIT’de Jizuke beklenenin çok çok altında kaldı. Öte yandan çaylak nişancı Minitroupax takımını tek başına sırtlamaya çalıştı fakat başarısız oldu. VIT’in en büyük karşılaşması ise serinin son maçında gerideyken Kadim Ejder’i almaya çalışmasıydı. Orta koridordan ilerleyen Nisqy, Kobbe ve Kasing de bu takası seve seve kabul etti ve karşılaşmayı tamamlayarak SPY’ye seriyi getirdi.

Yeni kurulu kadrolar olsa da iki takımın genel olarak mevsimi görece başarılı geçirdiğini söyleyebiliriz. VIT ekibi tecrübeyle çok daha korkulası bir takım haline gelecektir. SPY de Yaz Mevsimi’ne istenilen sinerjiyi oturttuğu sürece üst sıraların iddialı ekiplerinden birisi olacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.