League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2018 Bahar Mevsimi’nde ikinci hafta tamamlandı

Oynanan beş karşılaşmanın ardından EU LCS 2018 Bahar Mevsimi’nde ikinci hafta tamamlanmış oldu. Vitality’nin aldığı yenilgi sonrası ligde namağlup takım kalmadı.

Günün açılış maçında dün G2 Esports’u devirmeyi başaran Giants sahne aldı. H2K ile karşılaşan ekip yarım saatin sonunda zafere ulaşmayı bildi ve ligdeki üçüncü galibiyetini almış oldu. Azir oynayan Betsy, verilen hasar istatistiğinde en yakın rakibini ikiye katlayarak yıldızlaştı. Bu maçın hemen ardından ligde henüz galibiyeti bulunmayan Unicorns of Love, ROCCAT karşısına çıktı. 31 dakika süren karşılaşmada hiçbir varlık gösteremeyen UOL, bu haftayı da puansız kapatmış oldu.

Ligi ilk üç gün domine etmeyi başaran Vitality, Misfits karşısına ikinci haftayı da namağlup kapatmayı hedefleyerek çıktı. Ancak Hans Sama’nın Kog’maw ile adeta ateş ettiği karşılaşmadan zaferle ayrılan taraf Misfits oldu. Böylece ligde ilk sırayı paylaşan takım sayısı da dörde yükselmiş oldu. Bu maçtan sonra yine ligin flaş takımlarından biri olan Schalke 04 sahne aldı. Splyce karşısına çıkan ekip, başa baş geçen mücadeleden yenik ayrılınca rakibinin sıralamada kendini yakalamasına engel olamadı.

Günün kapanış maçında Fnatic sahneye çıktı. İlk günün Vitality karşısında bozguna uğrayan ekip, son şampiyon ile kozlarını paylaştı. Sonucu merakla beklenen karşılaşmanın kazananı 44 dakikanın sonunda Fnatic oldu. Perkz ve Jankos’un bir şeyler üretmeye çalıştığı G2’da diğer oyuncuların ise uyumsuz görüntüsü devam etti.

Giants 1-0 H2K

ROCCAT 1-0 Unicorns of Love

Misfits 1-0 Team Vitality

Schalke 04 0-1 Splyce

Fnatic 1-0 G2 Esports

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir