League of Legends

EU LCS 2018 Yaz Mevsimi 2. hafta maçları tamamlandı

Büyük bir çekişmeye sahne olan EU LCS’te 2018 Yaz Mevsimi 2. hafta maçları tamamlandı. Zirveyi Misfits ile G2 Esports paylaşıyor. 

Yeni metayla birlikte çok daha eğlenceli maçların oynandığı ligde karşılaşmaların sonucunu tahmin etmek de git gide zorlaşıyor. Bu League of Legends seyircileri birçok sürpriz ile karşılaştı. Haftanın açılı maçında Unicorns of Love, Giants’ı geçmeyi başardı. Kold’un maç boyunca vasat performans sergilediği maçta karşılaşmayı getiren hamle de yetenekli ormancıdan geldi. Baron çalan Kold, UOL’a galibiyeti getiren oyuncu oldu. Roccat-Vitality karşılaşması da sürpriz bir şekilde sonuçlandı. Mevsime iyi başlayan takımlardan VIT’e karşı öne geçen fakat avantajını yitiren ROC, oyun sonundaki performansıyla zafere uzandı. G2-Schalke 04 maçı seçim yasaklama ekranında kaybedildi diyebiliriz. Perkz’ün Kai’Sa ile 5’te 5 yaptığı mücadelede S04 cevap verme fırsatı dahi bulamadı. Rekkles yerine Bwipo’yu oynatan Fnatic de H2K karşısında rahat bir galibiyet elde etti. Günün son maçında ligin en iyi takımı görünümündeki Misfits ise Splyce karşısında zorlansa da galibiyet serisini bozmadı ve zafere ulaştı.

İkinci günün açılış maçında G2 karşısında kötü oynayan S04 ile galibiyet alan ROC karşı karşıya geldi. Amazing’in harika oyunu ile rakibini yenmeyi başaran S04’te Upset’in kötü oyunu herkes tarafından eleştirildi. Uzun bir süredir gördüğümüz ilk Tristana’yı oynayan Giants, Misfits’e de yenildi. GIA’da Steelback’in yetersiz oyunu fazlasıyla göze batarken MSF’de Sencux, Yasuo ile 22 skorun 16’sında yer almayı başardı. S04 karşısındaki stratejisini bir kez daha tercih eden G2, H2K’yi Vadi’den adeta sildi. Haftanın sürpriz ekibi Unicorns of Love ikinci günde de Splyce karşısında galibiyet aldı. Totoro’nun harika bir Pyke oyunu oynadığını not düşelim. Haftanın son maçında Fnatic yine Bwipo ile Vitality karşısına çıktı. Swain ile harika işler başaran oyuncu, 23 skorun 19’unda yer aldı.

İkinci hafta sonucunda puan durumu şöyle şekillendi:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.