League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te 6. hafta maçları tamamlandı

EU LCS’te büyük çekişmeye sahne olan 6. hafta maçları tamamlandı.

Cuma günü oynanan 6. hafta 1. gün karşılaşmalarından birincisi MSF ve UOL arasındaydı. Ligin başından beri çok dominant bir performans sergileyen MSF, yine sürprize yer vermedi ve ezici bir üstünlükle UOL karşısında galip geldi. Her zamanki gibi yine çok iyi bir takım oyunu sergileyen MSF’de Hans Sama, ona bıraktıkları Draven seçimiyle bir kez daha kalitesini gösterdi ve MSF galibiyetinin mimarı oldu.

İkinci karşılaşma H2K-ROC arasındaydı. Ligin en son sırasında bulunan ve henüz hiçbir galibiyeti bulunmayan H2K, ROC karşısında da varlık gösteremedi ve 24 dakikalık oyun sonucunda mağlup oldu. Bu sonuçla H2K, EU LCS’te ikinci en uzun yenilgi serisine sahip oldu.

Üçüncü karşılaşma VIT ile GIA arasındaydı. GIA, oyuna mükemmel bir şekilde başladı ve erken oyunda hakimiyeti eline aldı. Fakat GIA bu güzel oyununu sürdüremedi ve üst üste hatalar yaptı. Bu hataları harika bir şekilde değerlendiren VIT ise güzel bir geridönüşe imza attı ve 38 dakika sonucunda kazanan taraf oldu.

Günün dördüncü karşılaşması G2 ve SPY arasında oynandı. Geçtiğimiz iki haftada tahmin etmediği yenilgiler alan G2 yeni haftaya iyi başladı ve baştan sona üstün götürdüğü oyunda SPY karşısında rahat bir galibiyet elde etti.

Son karşılaşma ise FNC ve S04 arasında oynandı ve  FNC galibiyetiyle sonuçlandı. Son haftalarda iyice yükselişe geçen FNC bu haftaya da çok iyi başladı. Son aldığı galibiyetlerle rüzgarı arkasına alan S04, FNC karşısında haftaya kötü başladı. Broxah’ın ormandaki muhteşem Nocturne oyunu ve Caps’in adına yakışır Orianna oyunuyla FNC çok zorlanmadı.

Cumartesi günü oynanan 6. hafta 2. gün karşılaşmalarından ilki ROC – VIT arasındaydı. Erken oyunda eşit giden oyun, orta oyunda VIT lehine döndü. Seçim-yasaklama ekranından orta oyuna yatırım yaparak çıkan VIT, planladığı gibi seçimlerinin orta oyundaki gücünü iyi kullandı ve galip geldi. Kikis ve Cabochard takımın galibiyetinde büyük bir rol oynadı.

İkinci günün ikinci karşılaşması GIA ile UOL arasındaydı. GIA oyuna çok iyi başladı ve erken oyunda hakimiyeti elinde bulunduran taraftı. UOL, Exileh’in harika Yasuo performansı sayesinde GIA’nın erken oyunda elde ettiği avantajı tersine çevirdi ve haftayı galibiyetle kapattı.

Üçüncü karşılaşma FNC ve H2K arasındaydı. Henüz hiç galibiyeti olmayan H2K, FNC karşısında da galip gelemedi ve bu haftayı da 2 mağlubiyetle kapatan taraf oldu. FNC ise zorlanmadığı karşılaşma sonrası ligde ikinciliğini korudu.

Dördüncü karşılaşmada ise vadide S04 ve G2 vardı. Haftaya iyi başlayan G2, geçen haftaki kötü performanslarını bu haftaki iki galibiyetle unutturmak istiyordu fakat son haftaların en formda takımlarından biri olan S04, buna izin vermedi ve haftayı galibiyetle kapatan taraf oldu. Nukeduck’ın suikastçi olarak Zed oynadığı maçta güçlü rakibi karşısında rahat bir galibiyet alan S04  üst sıralara tırmanışını sürdürdü.

Günün ve aynı zamanda haftanın son karşılaşması olan SPY- MSF karşılaşması büyük bir sürprize sahne oldu. Ligin en tepesindeki yerini haftalardır kimseye kaptırmayan ve bu güne kadar ligde sadece tek mağlubiyeti bulunan MSF, SPY’ın mükemmel oyunu sonucunda haftayı yenilgiyle kapattı. SPY’da Nisqy, bu oyunda oynadığı Zoe’yle takımının galibiyetinde en büyük paya sahip olan isim oldu. Bu galibiyetle SPY büyük moral buldu ve mevsim elemelerine katılma şansını sürdürdü.

EU LCS’te büyük heyecana sahne olan 6. hafta karşılaşmaları sonucunda oluşan lig sıralaması şu şekilde:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir