League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS franchise sistemine 7 futbol kulübü başvurdu

Önümüzdeki yıl franchise sistemine geçecek EU LCS’e kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre 7 farklı futbol takımı başvurdu. 

Bu yıl başında franchise sistemine geçen NA LCS’in ciddi bir dönüşüm geçirdiğini, hem daha rekabetçi hem de daha sürdürülebilir bir lig haline geldiğini belirtmek gerekiyor. EU LCS’i de benzer bir değişim bekliyor. Bu yıl başında 2019’da franchise sistemine geçeceği açıklanan lig için başvurular bir süredir devam ediyor. Şu anda hali hazırda 20’nin üzerinde takımın başvurusu ikinci aşamayı geçmiş durumda. Dolayısıyla önümüzdeki sezon ligde yer alacak 10 takımın belirlenmesine çok kısa bir süre kaldı.

Kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre franchise başvurusu yapan 7 futbol kulübü bulunuyor. Baktığımızda geleneksel spor kulüplerinin espora olan ilgisinin son yıllarda ciddi bir biçimde arttığını söylemek mümkün. Ülkemizden Beşiktaş’ın öncülüğünü yaptığı bu furya Galatasaray ve Fenerbahçe’nin yanı sıra Avrupa’da Schalke 04 ve Paris Saint-Germain tarafından da devam ettirilmişti. Şu anda birçok Avrupa takımının FIFA oyuncusu bulunuyor. Fakat MOBA ve FPS oyunlarında bu külüpleri ne yazık ki göremiyoruz. Bu yıl EU LCS Finali’nde mücadele eden Schalke 04’ün bir istisna olduğundan da bahsetmek gerekiyor. Bunun dışında NA LCS’te NBA takımlarının League of Legends’a dahil olduğunu ekleyelim.

Futbol kulüplerinin LCS’e dahil olması, özellikle League of Legends dahilinde esporun gelişmesi adına kilometre taşı olacaktır. Espora ilgisi olmayan milyonlarca taraftarın kulüpleri yüzünden bilinirliğinin oluşması, izlenme rakamlarının artışına, dolayısıyla endüstrinin gelişmesine ve evrimleşmesine olanak sağlayacak. Şu an için bu futbol takımlarının kim olduğu konusunda bir bilgi bulunmuyor. Fakat çıkan haberlere göre PSG ile hali hazırda EU LCS Finali’nde yer alan ve uzun bir süredir LCS takımına yatırım yapan Schalke’nin bu takımlar arasında yer alma ihtimali yüksek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir