League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te G2, Splyce’ı geçerek Yarı Final’e yükseldi

Son üç mevsimin şampiyonu G2, Çeyrek Final’de karşılaştığı Splyce’ı beş maçın sonunda 3-2 ile geçerek adını Yarı Final’e yazdırdı.

G2-SPY serisi, geçtiğimiz gün oynanan Misfits-Unicorns of Love serisinin aksine çok daha büyük bir çekişmeye sahne oldu ve beş maça uzadı. G2’ye baktığımızda Yaz Mevsimi’nin takım için oldukça yavaş geçtiğini söyleyebiliriz. Bahar Mevsimi’ni kazandıktan sonra MSI 2017’de oldukça iyi bir iş çıkartan ve final oynayan takım, EU LCS’e fazlasıyla yavaş başladı ve bir türlü ritmini tutturamadı. Oyuncuların herhangi bir ara bulamamasının da yanında metayı yanlış okumaları ve şampiyonlara yavaş alışmaları, takımı geriye itti. Mevsimin ortalarına doğru toparlayan ekip, yine sonlara doğru bir şampiyonmuş gibi oynamaya başlamıştı.

Splyce ise bu mevsim tekrar kendini bulmuş gibi gözüküyor. 2016 yılındaki kadrosunu değiştirmeyerek oyunculara inandığını gösteren organizasyon, Yaz Mevsimi’nde bu ısrarının karşılığını alacak gibi gözüküyor. Bahar Mevsimi’nde de Çeyrek Final’den elenen takım, bu mevsim Worlds’e katılmak adına oldukça iyi bir durumda. Sencux ve Kobbe harika bir mevsim geçirirken ekibin genel olarak bir arada finallerde daha iyi oynadığını ekleyelim.

Serinin ilk maçı 50 dakika sürdü ve Sivir’in oyun sonu gücünün de yardımıyla SPY’nin galibiyeti ile sonuçlandı. İki inhibitör açmasına rağmen maçı veren G2 ise serinin geri kalanı için izleyenlere pek umut vermedi. Fakat ikinci ve üçüncü maçta takımın kontrolü erken eline alıp rahat maçlar çıkardığına şahit olduk. Dördüncü maçta da mutlak bir SPY hakimiyeti bulunurken serinin son karşılaşması da oyun sonu takım savaşları ile şekillendi. Son takım savaşında Mithy’nin Sencux’u müthiş bir şekilde zone’laması ile maçı kazanan G2, rahat bir nefes aldı ve Yarı Final’e yükseldi.

G2, bu sonuçla Yarı Final’de H2K ile karşılaşmaya hak kazandı. Unicorns of Love’ı 3-0 ile geçen Misfits ise Fnatic ile eşleşti.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir